Zaman gazetesi / özgürlük / TOKİ


Eskişehir üniversitesi’nde öğrenciler kantinde bira içmişler. VAY! Zaman gazetesi de bunu ‘haber’miş gibi facebook sayfasındaki parti çağrısı ile birlikte basmış. Bu parti çağrısının bilinmesinde ne gibi bir kamu yararı vardır? Halk neden bir üniversite partisinden haberdar olmalıdır? Partide yasa dışı birşey mi olmuştur? (içki yasadışı değil, sadece dini inancı kuvvetli insanlar için günah). Partide taciz mi olmuştur? (haberde öyle birşey yok.) Partide şiddet mi yaşanmıştır? (haberde bu da yok.) Partide ne olmuştur? Bilinmesinde kamu yararı olan herhangi birşey olmadığına göre, normal bir üniversite etkinliği haberini düzenleyen ve katılanların isimleriyle birlikte basarak skandalmış gibi yazan Zaman’ın amacı nedir? yoksa;
a ) zaman gazetesi zaman mı kollamaktadır?
freedomb) zaman gazetesi sadece kendine mi müslümandır?
c) zaman gazetesi (reklamlarda başkalarını suçladığının tersine) aslında kendisi mi yaftacıdır?
d) zaman gazetesi ispiyoncu mudur?
Bence zaman gazetesi, televizyondaki reklamlarında özgürlük kavramını kollarını açıp TOKİ’lere doğru koşturan gençle ifade edecek kadar vizyonsuz bir gazetedir.
Zaman gazetesi en kısa sürede TOKİ’sine girip güvenli çocuk parkında kumdan kale yapmalı ve kırları, vadileri, nehirleri, denizleri, gökyüzünü özgür insanlara bırakmalıdır. Bütün özgür insanlara.

1 comment

Add yours
  1. şafak şenteş

    yasadışı 80’ler 90’lar partisine yapılan baskında boş bira şişeleri ve soğumuş patates kızartmaları bulundu. parti üyelerinin ‘eğlence’ kisvesi altında gençlerimizin özgürlüklerine engel oldukları, ağızlarına nane sakızı atmadan mevcut atmosferi bira kokusuna boğduğu, üniversitenin özgürlük atmosferini bu şekilde zehirledikleri tespit edilmişdir. üniversitelerimize polisin davet edilip, kabahatler kanunu’nu uygulamasını talep ediyoruz, alkole yapılan tüm zamlara rağmen hâlâ ulaşabilen bu özgürlük düşmanlarının arkasındaki güçler de bulunmalıdır. nerden geliyor bu derenin suyu?

+ Leave a Comment