Yine çocuk yapmamaya karar verdim.


Çünkü yine gazete okudum bu bayram.

Her taraf hep yalan sanki?

174539-zonguldakboyacicocuk1-1Bayramın ik günü. Önce Aykut’u gördüm, bu 10 Kasım’ın kahramanı edilmiş, hayatı kurtulmuş. Niye? Çünkü ayakkabı boyacısıyken ve Çingen’ken, 10 Kasım 9.05’te saygı duruşunda durmuş. DHH kamerlarına yakalanmış ve bu yüzden artık eğitimi hak etmiş. Alkış.

ismail-besikciSonra arka sayfalarda bir yerde Abdullah Gül’ün ‘yeter ya, artık türban sorup durmayın allahaşkına, herkes istediğini yapsın, düşünsün, yazsın, çizsin’ dediğini okudum. Daha bir hoş gözüktü hemen gözüme. Ama onun resminin hemen yanında İsmail Beşikçi’ninki vardı. Yine yargılama kararı çıkmış ya hakkında (13 kitap=13 cezaevi= 17 yıl) .

Abdullah Gül gazete okur di mi? ‘Ah benim resmim!’ der mi? Verdiği demeç hakkında sevinir mi? Sonra gözü yakındaki haberlere kayar mı? gulden-hasankefe-destek-9530-1

Sonra dün gece bir film izledim. Film bir devletin terörist dediği insanların hayatlarını yakın plan çekmiş, bir de buradan bakalım, demiş. Dağlar. Gösterirsek o kadar kızarlar ki bize. Gösteririz sanki. Ardından da konuşuruz. Ama korkucaz tabii.

Çocuğum olursa gazete okutmuycam. O da olmaz ki. Çocuk yapmıycam.
(Zaten yapmıycam.)

+ There are no comments

Add yours