Yeni !f bölümü: Aziz(e)ler, Şairler ve Meczuplar

Yeni !f bölümü: Aziz(e)ler, Şairler ve Meczuplar


!f 2015 programında yeni bir bölüm var. İsmi “Aziz(e)ler, Şairler ve Meczuplar” kutsal görevi ise Patti Smith, Burroughs, Pina Bausch, The Doors, Pink Floyd, Derek Jarman ve Fassbinder’in gizli kalmış filmlerini Türkiye’de ilk kez !f’çilerle buluşturmak! 14. !f istanbul’un film programı bu Cuma (23 Ocak) açıklanıyor.“Aziz(e)ler, Şairler ve Meczuplar” bölümünün heyecan verici vintage filmlerine önden göz atıyoruz.

“Burroughs: The Movie/Burroughs”

“One Day Pina Asked…/Bir Gün Pina Dedi ki…”

“Feast of Friends/Arkadaşların Şöleni” (The Doors’un çektiği tek film!)

“Three Stones for Jean Genet/Jean Genet İçin Üç Taş”

Fassbinder – To Love without Demands01

Fassbinder – To Love without Demands

İlk gösterimini yapacağı Berlinale’den !f’e uçacak olan, Christian Braad Thomsen’ın, yakın arkadaşı Rainer Werner Fassbinder’le 1970 yılında yaptığı uzun konuşmalar ve röportajları buluşturduğu “Fassbinder – To Love without Demands/ Fassbinder: Talepsiz Sevmek”.

Syd Barrett dönemi Pink Floyd’unu, klasik 60’lar sonu şarkılarının olduğu performanslarından görüntülerle aktaran ve Desist Film’in “Beklenmedikliği ve dinamik geometrisiyle, film kendi başına ‘sinematografinin yüce bir fikri’ (Robert Bresson) oluveriyor” sözleriyle övdüğü “Pink Floyd London ’66-’67”.

Will You Dance with Me?

Will You Dance with Me?

 

20 yıl önce kaybettiğimiz İngiliz yönetmen Derek Jarman’ın 1984’te bir video kamerayla, Londra’da bulunan Benjy adlı bir barı çektiği “Will You Dance with Me?/ Benimle Dans Eder Misin?”.

 

 

+ There are no comments

Add yours