YAPIMLAB @!f 2016 Finalistleri Belli Oldu!

YAPIMLAB @!f 2016 Finalistleri Belli Oldu!


İlk kez geçen yıl gerçekleşen YAPIMLAB @!f: Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitching Platformu ilk senesinde karikatürist Alison Bechdel’in bir karikatüründen ortaya çıkan Bechdel testinden ilham alarak güçlü kadın karakterleri aramış ve hem testi geçen hem de kadın hikâyelerinin gerçek varlığına önem veren sekiz projeyi bu platformda buluşturmuştu.

Bu seneki Atölye ve Pitching Platformu ise ilhamını çocuklardan alıyor ve çocukları, çocukların yaşam alanlarını ve haklarını ele alan tüm kısa film projelerine kapılarını açtı. Başvuran projeler arasından seçilen finalistler belli oldu:

yapımlab finalistler 2016

yapimlab !f jüri kolaj 225 Şubat günü boyunca sürecek ve konuya ilgi duyan izleyicilere de açık olacak Yaratıcı Yapım Atölyesi & Pitching Platformu’nda senarist ve fotoğrafçı Ebru Ceylan, yapımcı Sevil Demirci ve yönetmen ve senarist Erol Mintaş‘tan oluşan Ana Jüri’ye projelerini sunacak olan katılımcılardan biri 5.000 TL değerindeki YAPIMLAB Ödülü’nün sahibi olacak. Diğer yedi proje ise prodüksiyon aşamalarında YAPIMLAB tarafından takibe alınacak.

Tüm finalistlere başarılar dileriz, hikayelerinin filme dönüşmesini görmek için heyecanlanıyoruz.

Festivalde görüşmek üzere,

Sevgiler…

[Fotoğraf: The Bench Paris by Robert Doisneau, 1950]

+ There are no comments

Add yours