!f 2015’te kısacılara özel yapım atölyesi: YAPIMLAB@!f

!f 2015’te kısacılara özel yapım atölyesi: YAPIMLAB@!f


Kısacılara güzel bir haberimiz var! 1890 sponsorluğunda gerçekleşecek Türkiye’den Kısalar bölümünde bu yıl, film gösterimlerinin yanı sıra 19 Şubat’ta kısa film yapımcılığına özel bir atölye düzenlenecek.

IMG_4846!f istanbul ve YAPIMLAB ortaklığında ilki gerçekleşecek Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitching Platformu her yıl yeni bir fikir etrafında kurgulanacak. Bu senenin odak noktası ise güçlü kadın karakterlerin yaratıldığı projeler. Amerikalı karikatürist Alison Beschdel’in bir karikatüründen çıkan Bechdel testinden ilham alan YAPIMLAB @!f, toplumsal cinsiyet konusunda hassas olmayı başaran, güçlü kadın karakterlerle kadın hikâyelerinin gerçek varlığına önem gösteren yönetmen ve yapımcıları bir platformda buluşturmayı amaçlıyor.

Yapımcı Zeynep Özbatur Atakan’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek ve izleyicilere de açık olacak atölyenin sonunda yönetmen İlksen Başarır, sanat yönetmeni Natali Yeres ve !f İstanbul Yardımcı Yönetmeni Pelin Turgut’tan oluşan jürinin seçeceği bir projeye 5 bin TL değerindeki YAPIMLAB Ödülü verilecek. Bitmedi, platforma katılmaya hak kazanan 8 proje de altı ay boyunca YAPIMLAB Proje Geliştirme danışmanlığından yararlanarak yapım süreçlerine dair destek alacaklar.

Başvurular bugün ifistanbul.com’da başladı, son gün 26 Ocak 2015, acele edin!

+ There are no comments

Add yours