Who Took The Bomp? / Ben Neden Sevdim?


 

– Kathleen Hanna istemese de ona Kurt Cobain’i ve Smells Like Teen Spirit’i soruyorlar. O da derin bir nefes alıp, sabırla cevap veriyor. GeçmiÅŸini ve baÅŸka insanlarla olna hikayelerini sorsalar da Kathleen ve Le Tigre bugünün kadınlarının isteklerini söyleyen ÅŸarkılar yapıyor, bas bas bağırıyor.

– JD Samson’ı gay bir erkek sanan kadının hikayesi için bile izlenebilir. Ama daha çok kocaman ve giderek ticarileÅŸen bir müzik evreninde idealleriyle ayakta kalmak için cesaretli seçimler yapan bir grubun başına gelenler için izlenmeli.

- Çünkü müzik filmi. Her ÅŸarkının bir hikayesi olduÄŸunu düşünmek 15 yaÅŸlarından kalma romantik bir alışkanlık mı bilmiyorum ama her müziÄŸin bir hikayesi olduÄŸunu, her grubun bir geçmiÅŸi olduÄŸunu bilmek, anahtar deliÄŸinden baÅŸkasının odasını izler gibi kulisleri, otel odalarını, turne otobüslerini izlemek, valizlerin içini görmek, sahnede gördüğüm insanları sabah uyanmış haliyle ilk önce kime mesaj gönderdiÄŸini izlemek…

– Le Tigre çok eÄŸlenceli, çok zeki ve çok dürüst. Politikayla dans ettirebilen çok fazla kadın yok…

- Who took the Bomp from the Bompalompalomp? Who took the Ram from the Ramalamading dong? Who took the Bomp from the Bompalompalomp? Who took the Ram from the Ramalamading dong?

Who Took The Bomp? Le Tigre on Tour / Le Tigre Turnede
19 Åžubat 2012 15:30AFM FitaÅŸ Salon 4
21 Åžubat 2012 13:00AFM FitaÅŸ Salon 4
23 Åžubat 2012 22:00AFM FitaÅŸ Salon 4

+ There are no comments

Add yours