Who Took The Bomp? / Ben Neden Sevdim?


 

– Kathleen Hanna istemese de ona Kurt Cobain’i ve Smells Like Teen Spirit’i soruyorlar. O da derin bir nefes alıp, sabırla cevap veriyor. Geçmişini ve başka insanlarla olna hikayelerini sorsalar da Kathleen ve Le Tigre bugünün kadınlarının isteklerini söyleyen şarkılar yapıyor, bas bas bağırıyor.

– JD Samson’ı gay bir erkek sanan kadının hikayesi için bile izlenebilir. Ama daha çok kocaman ve giderek ticarileşen bir müzik evreninde idealleriyle ayakta kalmak için cesaretli seçimler yapan bir grubun başına gelenler için izlenmeli.

– Çünkü müzik filmi. Her şarkının bir hikayesi olduğunu düşünmek 15 yaşlarından kalma romantik bir alışkanlık mı bilmiyorum ama her müziğin bir hikayesi olduğunu, her grubun bir geçmişi olduğunu bilmek, anahtar deliğinden başkasının odasını izler gibi kulisleri, otel odalarını, turne otobüslerini izlemek, valizlerin içini görmek, sahnede gördüğüm insanları sabah uyanmış haliyle ilk önce kime mesaj gönderdiğini izlemek…

– Le Tigre çok eğlenceli, çok zeki ve çok dürüst. Politikayla dans ettirebilen çok fazla kadın yok…

– Who took the Bomp from the Bompalompalomp? Who took the Ram from the Ramalamading dong? Who took the Bomp from the Bompalompalomp? Who took the Ram from the Ramalamading dong?

Who Took The Bomp? Le Tigre on Tour / Le Tigre Turnede
19 Şubat 2012 15:30AFM Fitaş Salon 4
21 Şubat 2012 13:00AFM Fitaş Salon 4
23 Şubat 2012 22:00AFM Fitaş Salon 4

+ There are no comments

Add yours