Van’a yardım için iletişim bilgileri


Dün öğlen gelen korkunç haberin ardından, gözümüz kulağımız, kalbimiz Van’da. Lütfen kontrol edilemez bir çaresizliğin günler, aylar, yıllar boyunca sürebileceğini hatırlayın. Lütfen son 10 yılın en büyük depremi cümlesini okuduğunuzda Gölcük ve Düzce depremlerinin üzerinden tam 12 yıl geçmiş olduğunu, bölgenin hala eskiye tam olarak dönememiş olduğunu, kaybedilen ailelerin, yarım kalan hikayelerin acısının geçememiş olduğunu hatırlayın.

Van’a yardım yapabilmek için bir çok şirket ve sivil toplum kuruluşu harekete geçti. Van için şu anda en büyük ihtiyaçlar; elektrikli olmayan ısıtma cihazları (elektrik kısıtlı olarak verilebiliyormuş), içme suyu, bebek maması&bezi, bebek&çocuk kıyafetleri, ped, battaniye ve kalın kışlık giysiler (bölgeye Çarşamba günü kar yağması bekleniyor.)
Marmara ve diğer bölgelerden yapılacak yardımların toplama adreslerini detaylı bir şekilde Yalnız Değilsin Van adresinde bulabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo da yardım gönderimlerinden ücret almayacağını duyurdu. Bireysel yardım gönderimi için adres: Van Merkez Belediye Garajı Kriz Masası.
Yurtdışından yardım etmek için Global Giving ve Turkish Philanthropy Funds‘a bağışta bulunabilirsiniz. Kızılay ve Akut‘a da IBAN ile destek vermek mümkün.
Depremde ulaşamadığınız bir yakınınız varsa Google’ın Haiti depremi için hazırladığı Person Finder, dün gece Türkçeleştirildi, şu an 1400 kayıt takip ediliyor.

http://twitter.com/#!/VanDayanisma

http://yalnizdegilsinvan.wordpress.com/

2 Comments

Add yours
  1. Handan Yekeler

    PTT Kargo ve MNG Kargo ile şimdi konuştum. Halen onlara gelen bir bilgi yok. Yani hala ücretsiz kargo almıyorlar, almıyorlar.

+ Leave a Comment