Van’a yardım için iletiÅŸim bilgileri


Dün öğlen gelen korkunç haberin ardından, gözümüz kulağımız, kalbimiz Van’da. Lütfen kontrol edilemez bir çaresizliÄŸin günler, aylar, yıllar boyunca sürebileceÄŸini hatırlayın. Lütfen son 10 yılın en büyük depremi cümlesini okuduÄŸunuzda Gölcük ve Düzce depremlerinin üzerinden tam 12 yıl geçmiÅŸ olduÄŸunu, bölgenin hala eskiye tam olarak dönememiÅŸ olduÄŸunu, kaybedilen ailelerin, yarım kalan hikayelerin acısının geçememiÅŸ olduÄŸunu hatırlayın.

Van’a yardım yapabilmek için bir çok ÅŸirket ve sivil toplum kuruluÅŸu harekete geçti. Van için ÅŸu anda en büyük ihtiyaçlar; elektrikli olmayan ısıtma cihazları (elektrik kısıtlı olarak verilebiliyormuÅŸ), içme suyu, bebek maması&bezi, bebek&çocuk kıyafetleri, ped, battaniye ve kalın kışlık giysiler (bölgeye ÇarÅŸamba günü kar yaÄŸması bekleniyor.)
Marmara ve diğer bölgelerden yapılacak yardımların toplama adreslerini detaylı bir şekilde Yalnız Değilsin Van adresinde bulabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo da yardım gönderimlerinden ücret almayacağını duyurdu. Bireysel yardım gönderimi için adres: Van Merkez Belediye Garajı Kriz Masası.
Yurtdışından yardım etmek için Global Giving ve Turkish Philanthropy Funds‘a bağışta bulunabilirsiniz. Kızılay ve Akut‘a da IBAN ile destek vermek mümkün.
Depremde ulaÅŸamadığınız bir yakınınız varsa Google’ın Haiti depremi için hazırladığı Person Finder, dün gece TürkçeleÅŸtirildi, ÅŸu an 1400 kayıt takip ediliyor.

http://twitter.com/#!/VanDayanisma

http://yalnizdegilsinvan.wordpress.com/

2 Comments

Add yours
  1. 1
    Handan Yekeler

    PTT Kargo ve MNG Kargo ile şimdi konuştum. Halen onlara gelen bir bilgi yok. Yani hala ücretsiz kargo almıyorlar, almıyorlar.

+ Leave a Comment