!f İlham Serisi Arcade Fire ile devam ediyor!

!f İlham Serisi Arcade Fire ile devam ediyor!


!f İlham Serisi III: The Reflektor Tapes

!f İstanbul önümüzdeki Şubat’ta 15. yaşına basıyor. 15. !f’e ısınmak için geçtiğimiz Eylül’de başladığımız !f İlham Serisi’ne ta en başından beri bize müzikleriyle ilham olan Arcade Fire’ın son albümü Reflektorun izini süren The Reflektor Tapes belgeseli ile devam ediyoruz. 24 Kasım Salı günü Babylon Bomonti‘de ücretsiz gerçekleşecek gösterime katılmak için buraya tıklayın.

arcade1 “Kafalarında binlerce ses

Etrafta dolanıyorlar

Sanki biz yokmuşuz gibi

Odamızda yürüyorlar

Gözlerimizin içinden geçip giden bakışlarıyla

Bir şeyler anlatıyorlar

Sanki biz yokmuşuz gibi

Ama biz varız, buradayız.” – Biz Varız (We Exist), Reflektor, Arcade Fire (2013).

LCD Soundsystem’ın yaratıcısı James Murphy’nin yapımcılığında üretilen Reflektor, Arcade Fire’ın en büyük korkusundan besleniyor: var olmadığımız, bir kabloyla bağlandığımız, parlak ekranlara bakabilmek için hayatta kaldığımız bir dünyadan… Dönen disko topunun altında ölüme meydan okumaya cesaretlendiren We Exist, dinlendiğinde yanına binlerce kişiyi daha alıp gece sokaklara çıkma hissine yol açan Here Comes the Night Time, Evridiki ve Orfe’nin boyutlara meydan okuyan aşklarına ve kavuşmak bilmeyen bedenlerine atfedilen Oh Eurydice ile Hey Orpheus ve bizzat kendisine okunan Joan of Arc… Reflektor başından sonuna kadar iktidarların sistemli kontrolünden kendi yollarıyla kurtulmaya uğraşan karakterleri anlatıyor; kurtuluşun yolu ise dans pistinden geçiyor.

Bu yüzden biz de bu sefer seriyi sinema salonundan dans pistine taşıyoruz ve sizi Arcade Fire’ın büyülü dünyasına katılmaya Babylon Bomonti’ye davet ediyoruz. 24 Kasım Salı, saat 20:30’da The Reflektor Tapes’i disko topunun altında izledikten sonra Arcade Fire’dan ilham alan müziklerle dans etmeye devam edeceğiz.

!f İlham Serisi’nin bu üçüncü güzelliğine katılmak için tek yapmanız gereken buraya tıklayarak formu doldurmak.Mekan kapasitesi sınırlı olduğundan, davetiyeler gönderilirken formun doldurulma sırası esas alınacaktır.

Dans pistinde karşılaşmak dileğiyle,

Çok <3

+ There are no comments

Add yours