the time is now


‘It’s time to free ourselves.’ / ‘Özgürleşme vakti geldi.’

Filiz yollara çıkmış, Cesur Yeni Dünya’yı kuranların izinde. (alıntı ve foto ondan)  ‘Intentional nomad’ demiş kendine. Niyetli bir gezgin mi diyelim?

Değişim zamanlarındayız. Herkes kendince yollarda. Kendimizi dinlemeyi öğreniyoruz. İçimize sormayı. Emekliyoruz basbayağı. Sık sık korkuyoruz. Komşular ne der, para ağaçta yetişmez, hep bir adım önde olacaksın, aman aman. Bilinçaltımız heyheyleniyor. Hata yapıyorum diye endişeleniyoruz. Okulda cetvelle vururlardı elimize. Kendi elimize vurmamayı öğreniyoruz. Başkasının kıstasını üstlenmemeyi de. Zor geliyor kendi sorumluluğumuzu almak. Düşüyoruz. Kalkıyoruz. Kalbimizi açtıkça açıyoruz. Yola güvenmeyi öğreniyoruz. Bir de sessiz olmayı.

Bizim gibi bir sürü insan var dünyanın dört bir yanında bu yola başkoyan. Filiz onların hikayelerini topluyor. Kendi hikayesini yazıyor. Herşey çünkü interaktif.

Filiz’i desteklemek için son 4 gün:  http://www.indiegogo.com/sacredresonance. Onun yolu bizim de yolumuz olsun. Kalpten yaşanan hikayeleri büyüttükçe yeni bir dünya kurabileceğimizi bilelim diye.

Brave New World

+ There are no comments

Add yours