TEDxRESET gelir hoş gelir: Ortaya karışık zihin açıcı.


kavsak copy
Festival bittiğinden beri durmadan hap gibi TED parçaçıkları izliyorum. Uzun uzun hikayeler değil, kısa kısa, kafamı uçuran, birilerinin hayatını değiştirebilecek, yeni şeyler duymak istiyorum.
Tanrılar sesimi duymuş olmalılar ki, geçen gün posta kutuma TEDxRESET’in mesajı düştü.
TEDx, dünyanın farklı yerlerinde, ‘başka’ şeyler duymanın tadına doyulmadığını farkeden insanlar tarafından, bağımsız olarak organize edilen TED’cik demek. Ali Üstündağ bir kaç senedir TEDxRESET yapıyor; bütün bir gün, zihni sıfırlayıp sıfırlayıp baştan alma lüksü.
Bu seferki değişimler ve kararlar hakkında. Adı Kritik Kavşaklar. Güzel sorulara bölünmş program. Neler oluyor? Hangi kavşaklar?  Gerçekten seçer miyiz?  Yanlış karar var mıdır?  Kendi alternatiflerimizi yaratabilir miyiz?
Ortaya karışık şöyle şeyler var programda: Holokost’tan kurtulan bir anne babanın fizikçi ve senarist çocuğu. Henüz 22 aylıkken bisikletle Orta Avrupa turu yapan bir bebeğin annesi ve babası. Matrak bir taksi şöförü. Buğday Derneği.  Zaytung.  Nanoteknoloji. Başka bir okul mümkün. Reklam. Anti-Reklam. Son 17 yıldır parasız yaşayan biri. Change.org. Canımız sokakta. Dondurmacı Yaşar Usta. Sattas.
Daha bi sürü tanışmak istediğim insan, ucundan değimek istediğim hayat tarzı. Kaçmaz.
ted1
12-13 Nisan TİM Show Center. www.tedxreset.com

 

+ There are no comments

Add yours