Şu hayatta neler için sabahladık? Neler için sabahlanır?Üniversite zamanı hele de kışsa elimizde kahve, o son paragrafı da okumaya çalıştığımızda.
Sabaha karşı değişen seçim sonuçlarını kanlı canlı görmek istediğimizde.
Sevgilimizin sabaha karşı gelen uçağını/otobüsünü beklerken heyecandan uyuyamadığımızda.
Güneş ışıklarını denizin üzerinde gören ilk kişi olmaya inat ettiğimizde.
Gece yarısı korku filmleri uykumuzu kaçırdığında.
Binbir heyecanla acaba bu sene kim kaç tane alacak o Oscar heykelciğinden diye beklerken.
Festivallerin heyecanı içimizde büyürken, internet henüz bebekken, elimizde listelerle Emek Sineması’nın önünde gişeler açılmadan önce yer kapmak isterken..

Peki siz neler için sabahladınız? Şu hayatta neler sabahlamaya değer?

Bugün Saat 16:00’da Taksim Tramvay Durağı’ndaki açıklamanın ardından, 18:30’dan itibaren Yeşilçam Sokak’ta Emek için sabahlıyoruz..

2 Comments

Add yours
  1. Aykut MET

    Kendimin değil ama Türkiye’deki pek çok insanın sabahladığı ya da sabahlamak zorunda kaldığı durumlara dair bir kaç şey yazmak istedim:

    * Elektronik eşyalar satan bir şirket, dev bir mağaza açılışı yapacaktır ve açılışın ilk gününde uygulanacak yüzde bilmem kaç indirimi kaçırmak istemeyen halkımız; bir gece öncesinden termoslarını da yanlarına alıp sabahın ilk ışıklarını bekle(dile)r. Mağaza açılırken mağazanın güvenlik görevlileri haytlarının en zor geçecek mesai gününe hazırlar mıydı acaba:)

    * Dünya Kupası futbol maçları o yıl enlem farkının bir hayli fazla olduğu ve Türkiye’den 8 saat geride güne başlayan bir ülkede tertip edilmiştir ve her ne pahasına olursa olsun futbol sevgisi pek çoklarımızın göz kapaklarını mandalla tutturmak zorunda bırakıp sabahın ilk ışıklarında televizyon karşısında kendimizi buluveririz.

    * Tatilinizin son günüdür ve ertesi gün sizi eve dönüş için uzun bir uçuş beklemektedir, “Bu güzel ülkedeki son gününüzde, geceyi uyuyarak geçirmek yerine sabahın ilk ışıklarına kadar; tatil arkadaşlarıyla sahilde yanan bir ateş başında ya da güzel müziklerin çalındığı bir mekanda sabahlamaya tabi ki değer, nasılsa uçakta göz bandınızı takarak kafanızı cama dayamış halde eksik kalan uykumuzu almamamız için hiç birr neden yoktur.

+ Leave a Comment