Son çıkan ışıkları söndürsün!


kleenex-flu‘Her gün !f istanbul’un blogunu açıyorum. Tık yok. Terkedilmiş bir iş hanı gibi sessiz. Çok üzülüyorum. Sahi, son çıkan niye söndürmedi ışıkları?’

Haftasonu annemden gelen mesaj. Ağlarsa anam ağlar, başkası yalan ağlar.

Işıkları söndürmeden çıktığımız için özür dileriz herkeslerden. Nedenini tahmin edersiniz. Durmadan konuştuğumuz, yazdığımız, e-mail kontrol ettiğimiz, görsel seçtiğimiz, acele ettiğimiz, altyazı okuduğumuz, teşekkür ettiğimiz, akıllı olduğumuz, eleştirel baktığımız, problem çözdüğümüz, yetişkin takıldığımız, telefonumuz açık uyuduğumuz, prodüksiyon rüyaları gördüğümüz, aman ha hata kabul etmediğimiz bir yedi aydan çıktık.

İnsan tabii buldumcuk oluyor. Hemen hastalanıyor bir kere, yatak döşek zevk ü sefa içinde yatıyor. Sonra uzun uzun duvarlara bakıyor. Hiç konuşası olmuyor. Hep susası oluyor.

Bir yandan arkamızı topluyoruz yine. Filmler geri gidiyor, raporlar yazılıyor, ödemeler alınıyor veriliyor. Ofiste herkes sümüklü, herkes hasta.

İyiyiz ama, memnunuz. Küçük küçük yazmaya devam ediyor olacağız… Aklımıza birşeyler gelmeye başladı bile.

Galiba.

6 Comments

Add yours
 1. Nihan Katipoğlu

  festival boyunca hastalanmayıp hemen sonrasında hastalanmanın bilimsel açıklaması ne acaba? sahiden de hep böyle oluyor :) anne mesajı çok güzelmiş yalnız

 2. cagri

  Geçmiş olsun diyeyim o zaman. Ama susmayın sakın… İzlenmeye devam ediyorsunuz ufak ufak :)

 3. ceyda sinan

  ışıkları yanık görmek her zaman bir sessiz çoğunluğun var olduğunu görmek demek gibi
  sakiniz ,sessiziz ama bir yerlerde bu çoğunluğu bulmak için hala keşifteyiz
  evet haklısınız bizler de artık bir gürültü koparmak yıpratıcı da olsa bir kasırga kopsun
  sabahlara kadar aynı filmi tüm altmetinleriyle değerlendiren bir sinema izleyicimiz olsunki varsın kasırga kopsun diyoruz amma velakin …
  siz yine de çıkarken ışıkları söndürmeyin

 4. Hakan Paşalı

  Bende de çoğu zaman ifadesiz bir yüzle uzun uzun tavana dalıp gitme, odanın duvarları boyunca 170 derece pan yapma, odaları gezip çeşitli eşyalara bir müddet kesik atma hali hasıl oluyor festivali takip eden ilk 15-20 gün içinde.

 5. y.

  sanki azıcık hareket lazım buralara nacizane…
  bloğa izlemem butonu koymanızı ve güncel hastalığımız facebookta bir sayfa yapmanızı öneririrm… ve ilgili bloglarda sayfa butonunuz olabilir.

  gene de ışıklar hep açık kalsın, faturayı öderiz…

+ Leave a Comment