‘sokak savaşa karşı’… da keşke hakikaten öyle olsaydı


Radikal’in ‘Sokak Savaşa Karşı‘ dediği sokak senin benim geçtiğimiz sokak değil, afili isimli bir reklam şirketinin sokağı. O yüzden filmi izlerken duygulanım da belli bir yere kadar.  Amatör bir ruhla heyecanlanmak yerine sadece profesyonel bir işi takdir etme hissiyle sınırlı.  Aynen  Şafak Şenteş’in dediği gibi ” starbaksta kahvemi içiyorum, tweeter’dan peace işareti paylaşıyorum, LCD tv’mde haberleri izlerken savaş görmek istemiyorum, üç maymun değilim, o kadar barış istiyorum ki yani o kadar steril bir barış olsun bu kuzum, ühü ühü ağlıyacağım, radikal’i nereye koydun? yere damlamasın gözyaşım parkeler zarar görebilir, ser yere radikal’i ser…”

3 Comments

Add yours
  1. şafak şenteş

    ya aynı gazetedeki yazarların twitter’da falan sanki bu atraksiyondan habersizlermişçesine bizi kandırmaya çalışmalarına ne demeli? aklıma kafesteki tweety geliyor nedense, ‘bir guş gördüm sankilim, evet evet bir guş’. salak yerine konmaya ve ‘sokak sanatı’ gibi sokağa ait bir şeyin kandırmaca ile plazanın tepesinde yayın ürününün değişen imajında reklam olarak planlanmasına gıcık oldum. tamam ‘barış’ kötü bir şey değil, ama ‘barış’ derken ‘piyasa yapmak’ ne anlama geliyor, ‘savaş ekonomisi’ kavramından sonra ‘barış’ın da mı ekonomisi olacak ‘tiraj’-ı’komik’ vesselam.

  2. Zeynep Erdim

    buradaki komiklik şerefi bana değil şafak şenteş’e aittir efendim. bu durumu o’nun hüzünlü satırlarından daha güzel tasvir eden bir anlatım bulamadım açıkçası.

+ Leave a Comment