Sessizliğin Kardeşleri için BAK’ıyoruz!

Sessizliğin Kardeşleri için BAK’ıyoruz!


Son zamanlarda yurt dışı ve içinde yapılan en ilginç ve güzel kitlesel fonlama kampanyalarından birini paylaşmak istiyorum. Aynı zamanda ressam olan yönetmen Taylan Mintaş, son belgesel projesi Sessizliğin Kardeşleri için başlattığı Fongogo kampanyasına destek olanlara resimlerini hediye ediyor. Resim alarak belgesel destekliyorsunuz yani, gerçekten harika fikir!

Ressam, plastik, enstelasyon ve video sanatçısı ve aynı zamanda yönetmen ve görüntü yönetmeni Taylan Mintaş bir çok farklı disiplinde eserler üretirken bir yandan da bu disiplinleri birbiriyle çok iyi sentezliyor.

Mintaş Film yapımcılığında 2012 yılında başladığı çekimleri 3 yıl devam eden son belgesel projesi Sessizliğin Kardeşleri Mintaş’ın yıllar sonra ziyaret ettiği köyünde, doğuştan ahraz (sağır ve dilsiz) kuzenlerinin aralarında geliştirdikleri özel iletişim dilini ve çevrelerindeki hayatları nasıl değiştirdiklerini belgeliyor.

Gelecek Serisi- VIII, (Adem ve Havva), 150x200 cm, 2013Fongogo kampanyası devam ederken Mintaş aynı zamanda 19 – 22 Mart arasında Arnavutköy Joint Idea‘da gerçekleştireceği resim sergisi BAK!‘ta Gelecek Serisi – İdeal Form ve Mekân ve İnsan adlı serilerini sanatseverlerin keşfine sunuyor. Bu serginin geliri de yine Sessizliğin Kardeşleri’nin tamamlanması için harcanacak.

19 Mart’taki sergi açılışına gidenler Annemin Şarkısı‘nın müziklerini yapan ve bu çalışmasıyla Altın Portakal alan besteci ve müzisyen Başar Ünder‘in canlı performansı eşliğinde sergiyi gezecek. Bu hafta sonu dışarı çıkmaya cesaret edecekseniz (ki edin, edelim…) katılabileceğiniz en güzel etkinlik bu olabilir.

Sevgiler…

+ There are no comments

Add yours