Olsun, biz yeniden yürürüz, Pazar günü buluşuruz


Binlerce insanın itirazına rağmen aynı taslak haliyle ortalıkta dolaşan Hayvanları Koruma Kanunu‘nda yapılmaya çalışılan değişiklikler size de Chienne d’Histoire/Hayırsızada’yı hatırlatmıyor mu? Hani şu, geçen yıl Cannes’da en iyi kısa seçilen film. Osmanlı’nın 1910’unda geçen, İstanbul’un artan sokak köpeklerinin toplanıp Hayırsızada’ya götürülmelerini ve orada birbirlerini kırarak öldürmelerini anlatan, yönetmeni Ermeni olduğu için “Yok efendim bizde olmaz böyle şeyler” diye kimilerince karşı çıkılan Hayırsızada.

Oysa Hayırsızada yeniden yaşanmasın diye üç hafta önce binlerce insan yürümüştü bu ülkede. Nihayet dikkatlerini çektiğimizi düşünmüş, taslakta değişiklik yapılacak diye umutlanmıştık, olmadı.
O halde biz de yeniden yürürüz, ne var ki bunda? Sahipsiz hayvanların sokaklardan alınıp sözüm ona “doğal yaşam parklarına” yerleştirilecek olmalarına, yani öldürülmelerine izin verecek yasaya karşı çıkmak için yeniden buluşuruz! 21 Ekim Pazar günü saat 14:00’te Galatasaray Lisesi önündeyiz, bekleriz.

[vimeo]http://vimeo.com/12407785[/vimeo]

+ There are no comments

Add yours