Nympho heyecanı, her şekil!


Nymphomaniac (5)Ekipte bile izleyememiş olanlar var, öyle diyelim. Herkes birbirine, ‘nasıl yapsak da iki saatliğine telefonları kapatsak film izlesek?’ bakışları atıyor. Ama nafile, salonları dolduracak !f izleyicileri !f ekibinden daha şanslı.
Basın gösteriminde filmi izleyen Mustafa’nın etrafına toplandık, baktı baktı, ‘İyi, çok iyi, bir sürü anlamda çok iyi!’ dedi. E, Mustafa’dan laf almak kolay değil.

Ama tabii !f için daha önemli konu, basın gösterimlerinde bazı sahnelerin buzlanmış olduğu haberi oldu. Başımızdan aşağı kaynar sular. Dağıtımcıyı aradık. Vizyon kopyasının bu şekilde geldiği haberini aldık. Hemen yenisini istedik ve bu gece itibarıyla, yeni, buzlanmamış kopyamız elimizde. Şükür!

Evet, sonuçta durum şu: Nymphomaniac’ın belirli ülkelerde/bölgelerde sinemada ve festivallerde gösterilebilmesi için yönetmenin onayıyla kısaltılmış 4 saatlik ‘sinema versiyonu’ kopyası festivalde gösterilecek olan kopyadır. Basın gösterimlerinden farklı olarak, bazı sahnelerde uygulandığını gördüğümüz dijital buzlanma festivalde gösterilecek kopyada yer almayacaktır. Filmin yönetmenin kurgusu versiyonun 1. bölümü Berlin’de gösterilmiştir ve 2. bölüm de tamamlanana kadar başka herhangi bir gösteriminin olmasına izin verilmemektedir. 5.5 saatlik sansürsüz versiyonunun önümüzdeki aylarda tamamlanması beklenmektedir. Hayırlısıysa, seneye !f’te..

Artık şanslı insanlar, o kadar şanslı olmayanlara Mustafa’nın bize anlattığından fazlasını anlatırlar önümüzdeki günlerde…

Nymphomaniac_02 Nymphomaniac_01

 

 

+ There are no comments

Add yours