nakka! nakka! nakka!


if_thehall_11_02_10-9

Nakka sergisinde güzel bir açılış yaptık. HaZaVuZu sahnedeydi, Seyhan inanılmaz karizmasını konuşturdu, bizi bizden aldı. O akşam yaklaşık 600 kişinin bu sergiyi gezmesi ve o açılışta bulunması, Küçük Bayram sokakta herkeslerin birlikte takılması bizi çok mutlu etti.

Sergiyi Hall’da yapmaya karar verdik, çünkü orası Küçük Bayram Sokak. Ayrıca !f’in festival merkezi. Sergiyi görmesini istediğimiz insanlar geliyorlar oraya.

!f Hall’a gündüz etkinlikleri için para veremiyor. Yani aslında, Hall !f’in tüm gündüz etkinliklerinde mekan sponsoru. Dolayısıyla serginin açılmasından 4 gün önce, bize festival süresince üç aksam serginin acik olmayacagi saatlere başka etkinliklere kiralamak durumunda olduklarını söylediklerinde sevinçle degilse bile
anlayışla karşıladık onları. Serginin bazı akşamlar kaldırılacağına ve bizim tarafımızdan sabahları tekrar kurulacağına dair kurulumla ilgili herkesi haberdar ettik, yine de Hall’da kaldık.

Serginin açılışından sonra serginin sanatçlarından Tayfun Serttaş ve Nalan Yırtmaç işlerinin bir kez kurulduktan sonra bazı akşamlar kaldırılmasından dolayı duydukları huzursuzluğu dile getirdiler ve çekildiler. Dolayısıyla serginin sonuna kadar onların işleri eksik.

Ümidimiz o işlerin de bundan sonra daha bir çok yerde izlenmesi, görülmesidir.

Transseksüellerin ve travestilerin Türkiye’de yaşadıklarına dair çok önemli tanıklıklar festivalin sonuna kadar gündüzleri 15.00 -19.00 arasında Hall’da sizi bekliyor, lütfen kaçırmayın.

1 comment

Add yours
  1. Zeynep Erdim

    nefis bir geceydi, bütün performanslar şahaneydi, seyhan’ın zaten hastasıyız. bahsedilen kişilerin işlerini çekmelerine üzüldüm çünkü bugünlerde bir sürü arkadaşım sergiyi gezmeye gidiyor ve çok etkileniyorlar. sonuçta olan geri çekilen işlere olmuş, yazık olmuş.

+ Leave a Comment