Morir De Pie / Ben Neden Sevdim


 – Kahramanca sevmek hikayesi değil yan yana var olma hikayesi olduğu için,

– Açılan kapılardan bazen çok fazla şey çıktığı, bu yeni gelenlerle tanışmanın ve onlarla var olmaya alışmanın cesaret gerektirdiği için,

– Filmin başında gördüğüm adamla filmin ortasından itibaren takip ettiğim kadının aynı insan olduğunu, bir yandan da aslında büyük bir değişimin sonucunu izlediğimi o kadar geç anladım ki… Morir De Pie’nin bana izlettiği bir trans hikayesinden çok daha fazlasıydı.

Morir de Pie / Ayakta Ölmek, pek çok şeyin filmi. Babasına ve tüm erkil rejimlere karşı durmaya çalışırken kendi zayıflıklarına hiç bakmamış birinin filmi. Kendisini daha fazla taşıyamayacağını düşündüğü bir anda içindeki kadına kulak ver öğüdünü dinleyen birinin filmi. O kadını bulmuş, o kadına karısının dolabından bir elbise giydirmiş ve uyumuş, sonra da hiç bırakmamış olan birinin filmi. Kocası bir kadın olan bir kadının filmi. Birisini çok sevdiği için evli olan, evlilik kalıplarını çatlatıp kıran ve birbirini çok sevmeye devam eden insanların filmi.

Morir de Pie / Ayakta Ölmek, 17 ve 20 Şubat’ta 15:30’da AFM Fitaş Salon 4’te ve 22 Şubat 22:00’da yine AFM Fitaş Salon 4’te.

 

 

+ There are no comments

Add yours