Mert Fırat ile ‘Terapi’ ve erkekliğin binbir hali

Mert Fırat ile ‘Terapi’ ve erkekliğin binbir hali


Erkekler nasıl büyür?

Ne olmak isterler ya da ne olmaları gerektiğini düşünürler?

Onların karanlığından şiddet mi çıkmalıdır hep?

Korku, özlem, aşk, umut ve vicdan gibi duygular erkeklerin neresinde saklanır?

Erkekler de ağlar mı? Ağlarsa ne zaman ve neye ağlar?

Erkeklerin en çok acıdıkları yerlere bakmaya cesaret etmeleri, hayata ne kazandırır?

Her ayın son Cumartesi günü 40’tan fazla noktada aynı anda ve birlikte, üstelik ücretsiz film izleme deneyimi sunan Yeni !f², Mart ayı gösteriminde erkeklik hallerini masaya yatırıyor ve bizleri erkekliği sorgulayan 2 filmle buluşturuyor. Gösterimin ardından ise oyuncu Mert Fırat ile canlı yayında bir araya geliyor, “Erkeklik Halleri”ni konuşuyoruz.

Yeni !f² Mart programında ücretsiz izleyebileceğiniz filmler ise şöyle:

TERAPİ / THE WORK Jairus McLeary & Gethin Aldous

Yılın en çok konuşulan belgesellerinden biri olan Terapi, !f 2018’de gösterildiğinde dopdolu salonlarda gözyaşı ve umudu birleştiren filmlerden biri oldu. Kaliforniya’nın Folsom Hapishanesi’nde geçen film dışardan gelen üç adamla, çoğu ömür boyu hapis yatmakta olan mahkumların birlikte geçirdiği dört günlük terapi sürecini anlatıyor. Erkekliğin – o hiçbir zaman içi doldurulamayan kimliğin, varılamayan gücün, ulaşılamayan babanın, acının hiç dile gelmediği yerlerin ve bütün bunlardan çıkan şiddetin içine hassasiyetle sızıyor Terapi.

AYAKKABI Nehir Tuna

Terapi’nin sorduğu soruların yanına, bir de Ayakkabı’yı bırakmak istedik. Nehir Tuna’nın yönetmenliğini yaptığı bu kısa filmde, yine kapalı bir alanda, yine erkeklerle birlikteyiz. 10-15 yaşları arasında erkek çocukların kaldığı dini bir yurtta, bir gün hocanın ayakkabıları ortadan kaybolur ve hoca hırsızı bulmak için sıradışı bir teknik uygular. Bu, yurda yeni başlayan Ahmet’i korkuturken, yurdun en tecrübelisi Hakan’a hayatının dersini verecektir.

Ve sohbet… Bu iki filmin sorguladığı ve erkek ya da kadın, her birimizin özel hayatları için olduğu kadar, başka bir dünya hayali için de can alıcı olan tüm soruları, sinema, tiyatro ve televizyon dünyasının önde gelen oyuncularından Mert Fırat ile konuşacağız. Tüm Yeni !f2 mekanlarında aynı anda ve canlı yayınlanacak sohbete siz de sorularınızla dahil olabileceksiniz.

Yeni !f² / Mart 2018

TARİH: 31 Mart 2018, Cumartesi

SAAT: 16:00 (Gösterim) / 18:00 (Mert Fırat ile Sohbet)

YER: Şehrinizdeki gösterim yerlerini öğrenmek için ve İstanbul’da Cinemaximum Watergarden’da gerçekleşecek gösterim ve sohbete başvurular için lütfen buraya tıklayınız.

+ There are no comments

Add yours