Merak ettik


– Cumartesi anneleri bu cumartesi 300. kez toplanıyormuş Galatasaray meydanında. Merak ettik, yetkililer bunu sokakta gün toplaşmaları gibi kanıksadı mı yoksa bir gelişme oluyor mu?

– Kılıç Günü dizisinde iki erkeği yatakta göstererek aralarındaki duygusal ilişkiyi ima eden sahneden sonra ATV uyarı aldığı gibi, dizideki gey karakteri canladıran Onur Ayçelik, HaberTürk’teki tartışma programına katıldı diye, kanal 250-500 TL arası para cezası aldı. Gerekçe eşcinselliğin tartışılması. Bunun üzerine Lambda İstanbul, hafta ortası 10 cesur kanal aradığını duyurdu. Merak ediyoruz bir tane olsun buldu mu?

cat3– AKP genel başkan yardımcısı Ömer Çelik, ‘Türkiye’de demokrasi isteyenler özerklik tartışmasıyla açık toplum düzenine karşı son derece zararlı bir pozisyon almış oluyorlar.’ dedi. Zira zaten herşey tartışılabiliyormuş ülkemizde. Bu ne demek merak ettik.

– CHP’nin yeni yönetim kadrosu, partiyi, zamanında HEP’le meclise girme cesareti gösteren SHP sosyal demokratlığına getirir mi? Yoksa yine insanın CHP denince uykusunu getiren, müthiş sıkıcı bir tartışma mı dönüyor etrafta merak ettik.

– Referanduma, ‘darbe anayasasını değiştiriyoruz’un kanıtı olarak konan darbecilerin yargılanması olayı, faili mechullerin araştırılması gibi mi olacak? Üç ay geçti diye sızlanmayalım mı boşuna merak ettik..

Ciddi sorular, ciddi meraklar, kinaye yok.. ya da az var:)

1 comment

Add yours
 1. cosimotr

  yanıtlarım
  – hiçbirşey olmuyor..Çünkü onlar bölücü…
  -hiçbir kanalı bulamadılar…Çünkü onlar bölücü…
  -bi tek Ömer Çelik konuşcak…diğer herkes bölücü…
  -Yüzdesi çok yüksek biçimde sıkıcı bir tartışma.. bölücülerle işbirliği olmaz….
  -bölücülük yapma..

  kinaye mi? ne yazık ki yok….

+ Leave a Comment