Merak ettik


– Cumartesi anneleri bu cumartesi 300. kez toplanıyormuÅŸ Galatasaray meydanında. Merak ettik, yetkililer bunu sokakta gün toplaÅŸmaları gibi kanıksadı mı yoksa bir geliÅŸme oluyor mu?

– Kılıç Günü dizisinde iki erkeÄŸi yatakta göstererek aralarındaki duygusal iliÅŸkiyi ima eden sahneden sonra ATV uyarı aldığı gibi, dizideki gey karakteri canladıran Onur Ayçelik, HaberTürk’teki tartışma programına katıldı diye, kanal 250-500 TL arası para cezası aldı. Gerekçe eÅŸcinselliÄŸin tartışılması. Bunun üzerine Lambda Ä°stanbul, hafta ortası 10 cesur kanal aradığını duyurdu. Merak ediyoruz bir tane olsun buldu mu?

cat3– AKP genel baÅŸkan yardımcısı Ömer Çelik, ‘Türkiye’de demokrasi isteyenler özerklik tartışmasıyla açık toplum düzenine karşı son derece zararlı bir pozisyon almış oluyorlar.’ dedi. Zira zaten herÅŸey tartışılabiliyormuÅŸ ülkemizde. Bu ne demek merak ettik.

– CHP’nin yeni yönetim kadrosu, partiyi, zamanında HEP’le meclise girme cesareti gösteren SHP sosyal demokratlığına getirir mi? Yoksa yine insanın CHP denince uykusunu getiren, müthiÅŸ sıkıcı bir tartışma mı dönüyor etrafta merak ettik.

– Referanduma, ‘darbe anayasasını deÄŸiÅŸtiriyoruz’un kanıtı olarak konan darbecilerin yargılanması olayı, faili mechullerin araÅŸtırılması gibi mi olacak? Üç ay geçti diye sızlanmayalım mı boÅŸuna merak ettik..

Ciddi sorular, ciddi meraklar, kinaye yok.. ya da az var:)

1 comment

Add yours
 1. 1
  cosimotr

  yanıtlarım
  – hiçbirÅŸey olmuyor..Çünkü onlar bölücü…
  -hiçbir kanalı bulamadılar…Çünkü onlar bölücü…
  -bi tek Ömer Çelik konuÅŸcak…diÄŸer herkes bölücü…
  -Yüzdesi çok yüksek biçimde sıkıcı bir tartışma.. bölücülerle iÅŸbirliÄŸi olmaz….
  -bölücülük yapma..

  kinaye mi? ne yazık ki yok….

+ Leave a Comment