Kutlama amaçlı destek programı: Açık radyo varsa biz de varız demektir.


inaugural-crowdBu blog’un bir yerlerinde ‘çoğalıyoruz’ dediydim de, sevgili bir okurumuzdan ‘rüyanda!’ kıvamında bir yorum geldiydi. Bir yandan hak da veriyorum ona, tekel işçileri ‘ölüyoruz’ diye pankartlar taşırken, nasıl bir çoğalmadan bahsedebiliyordum ki gerçekten de?

Ama Açık Radyo’nun destek programı devam ediyor, biliyorsunuzdur. Radyo’da tatlı, paniksiz, ne yaptığını bilen, radyosundan emin bir muhabbet, arkada telefonlar devamlı çalıyor. Radyo’luların birlikte program yaptıkları konuklar, dinleyiciler hep ‘hadi bize destek verin’ diyorlar. Bize.

1995’ten bu yana sabah radyoyu açtığınızda birileri size gerçekten bilmeniz gereken şeylerden söz ediyor. Alternatif bir örgütlenme biçiminin sesini veriyor. Mümkün olan başka biz’lerin sinyalini veriyor.

Hiç bir yere destek verirken böyle kıvamında hissetmemiştim. Geçtiğimiz yılların destekçilerinin uzun mu uzun listesine bakın, keyfiniz yerine gelsin. Bir radyonun bağımsız bir şekilde kendini döndürebildiğinin resmidir.

Öyle büyük büyük meblağlardan bahsetmiyoruz, gücümüz dahilinde bu destek. Buyrun oradan yakın, ne olur. Birlike kutlayalım çokluğumuzu, iş yapabilirliğimizi.

ps. Resim obama’nın göreve başlama töreninde sahneyi ondan çalabilen kalabalığın resmi. Kör gözüm parmak oldu biraz, ama idare edin. Anladınız siz beni.

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment