Kritik sizsiniz! Bu filmler için biz böyle böyle demişiz, siz nasıl dersiniz?


Siyah Kuğu / Black Swan: Aronofsky baleyi güzel ama acı bir sanat olarak ele almış, filmi de aynen öyle, hem görkemli, hem de koyu kahve acılığında olmuş demişiz. Aşk veya nefret uyandırır ama kayıtsız bırakmaz demişiz.

Hepiniz Kaptansınız / You are all captains: Mustafa top beşine almış. İlk sırada. Laxe, yılın en orijinal filmini çıkarmış demiş. Benden epey daha bir sinefil olan Mustafa’nın haklı olduğuna eminim ama utanarak söylüyorum, uyudum izlerken:/

Winter’s Bone: Yeminliyim bu filmin Türkçe çevirisi için layık görünen ismi asla kullanmayacağım. Buzzzz gibi sıcak bir film demişiz. Yönetmeni Debra Granik‘e sormuşuz neden bu filmin bizi bu kadar kalpten yakaladığını. ‘Kalben dürüst bir insanın yaşama mücadelesini anlattığı için’ demiş.

Dzi Croquettes: Böyle danslar, böyle seksi kadın adamlar görmedik demişiz. Brezilya’daki diktaya, sınır tanımayan eğlenceyle verdikleri cevaba hayran kalmışız. Bir de bu Dzi Croquettes’lerin şovlarının dvd’sini nerden bulabiliriz diye soruyoruz şimdi, bileniniz varsa:)

Ağrı Dağı Kadınları /Women of Mount Ararat: Ne Kürt, ne Türk toplumunun kendilerine biçtiği rolü sevmeyip, sevdikleri gibi yaşayan bu kadınların, dağlarda buldukları özgürlüğü yarı hayranlık, yarı hayretle izlemişiz.

Siz ne düşündünüz çok merak ediyoruz.

PS: Linklerde filmlerle ilgili yorumlarımızın veya ropörtajlarımızın tamamını okuyabilirsiniz.

2 Comments

Add yours

+ Leave a Comment