Kış mı geliyor ne?!


Twitter takipçimiz @damnlinear ”aaa !fistanbul’da hareketlenme başlamış gene; kış geldi galiba” dedi, ofiste herkes birbirine mail atmaya başladı. Mandalina kabukları, ceviz&badem tabakları ve filtre kahvelerimizle otururken peki ya biz ne olunca kışın geldiğini anlıyoruz diye yazışmalara daldık..

  • Pelin girizgahı yaptı: izlanda yünlüleri çıktı! bi de tori amos.
  • İmre, ”güzel vizyon filmlerinin sayısı arttı, award season başladı, tahminler havada uçuşuyor. ha bir de uyku tulumu paltomu giymeye başladım” dedi.
  • Film seçme aşamasının yorgunu Serra, gecede 3-5 film izliyoruz. ortasında uyuyakaldığımız 1 taneye sabah devam ediyoruz diyerek kış halimizi görmenize vesile oldu.
  • İçerikten sorumlu devlet bakanımız Ece üşümicem üşümicem diye kısa mesafelerde koşar adım gidip gelmek, çay kahve fincanını avucun içiyle tutmak, battaniye altında film seyretmek, buğu olan otobüs camında surat çizmek’le katkıda bulundu.
  • Kıştan nefret eden Selin (ben), ”güneşi görünce yaz gelmiş gibi hissedip ne kadar üşüdüğüme aldırmıyorsam kış gelmiş demektir” dedi(m).
  • Kışa karşı en dolmuş karakterimiz Duygu çıktı. Sinemalarda: Duygu’nun isyanı! ”cok üsüorum ben kışları! gelmesin! poların ne güzelmiş, içliğin ne güzelmiş diye elalemin sıcak tutan şeylerine sulandığım günler geliyo. nar lekesinden ne kadar korktuğum gerçeğiyle yüzleşeceğim günler geliyo! karşıdan karşıya geçerken kapşonumun içinde dönen kafam yüzünden 3 yaşındaki cocuk görüntümün geleceüi günler geliyo. fermuarlı ceplerin kışın üşümüş elleri ne kadar acıttığı aklıma gelio, yolda yürürken sigarayı elimin içinde ters tutacağım günler geliyo. en önemlisi, ucuklu günler geliyo.”
  • Zeki sonlara doğru katıldı, ”akşam 9da gece yarısıymış gibi hissediyorsam, beyaz pantalon giyemiyorsam ve sinüzit ağrılarından bağırıyorsam kış gelmiş demektir. gelsin, ama martta gitsin.”
  • Son noktayı da Kanadalı Mustafa koydu: ”Siz buna kış mı diyorsunuz?”

@damnlinear’a teşekkürü borç biliriz! Harıl harıl film izlediğimize, yazı yazdığımıza, katalog peşinde koştuğumuza göre, evet, kış gelmiş demektir!

+ There are no comments

Add yours