Kış mı geliyor ne?!


Twitter takipçimiz @damnlinear ”aaa !fistanbul’da hareketlenme baÅŸlamış gene; kış geldi galiba” dedi, ofiste herkes birbirine mail atmaya baÅŸladı. Mandalina kabukları, ceviz&badem tabakları ve filtre kahvelerimizle otururken peki ya biz ne olunca kışın geldiÄŸini anlıyoruz diye yazışmalara daldık..

  • Pelin girizgahı yaptı: izlanda yünlüleri çıktı! bi de tori amos.
  • Ä°mre, ”güzel vizyon filmlerinin sayısı arttı, award season baÅŸladı, tahminler havada uçuÅŸuyor. ha bir de uyku tulumu paltomu giymeye baÅŸladım” dedi.
  • Film seçme aÅŸamasının yorgunu Serra, gecede 3-5 film izliyoruz. ortasında uyuyakaldığımız 1 taneye sabah devam ediyoruz diyerek kış halimizi görmenize vesile oldu.
  • İçerikten sorumlu devlet bakanımız Ece üşümicem üşümicem diye kısa mesafelerde koÅŸar adım gidip gelmek, çay kahve fincanını avucun içiyle tutmak, battaniye altında film seyretmek, buÄŸu olan otobüs camında surat çizmek’le katkıda bulundu.
  • Kıştan nefret eden Selin (ben), ”güneÅŸi görünce yaz gelmiÅŸ gibi hissedip ne kadar üşüdüğüme aldırmıyorsam kış gelmiÅŸ demektir” dedi(m).
  • Kışa karşı en dolmuÅŸ karakterimiz Duygu çıktı. Sinemalarda: Duygu’nun isyanı! ”cok üsüorum ben kışları! gelmesin! poların ne güzelmiÅŸ, içliÄŸin ne güzelmiÅŸ diye elalemin sıcak tutan ÅŸeylerine sulandığım günler geliyo. nar lekesinden ne kadar korktuÄŸum gerçeÄŸiyle yüzleÅŸeceÄŸim günler geliyo! karşıdan karşıya geçerken kapÅŸonumun içinde dönen kafam yüzünden 3 yaşındaki cocuk görüntümün geleceüi günler geliyo. fermuarlı ceplerin kışın üşümüş elleri ne kadar acıttığı aklıma gelio, yolda yürürken sigarayı elimin içinde ters tutacağım günler geliyo. en önemlisi, ucuklu günler geliyo.”
  • Zeki sonlara doÄŸru katıldı, ”akÅŸam 9da gece yarısıymış gibi hissediyorsam, beyaz pantalon giyemiyorsam ve sinüzit aÄŸrılarından bağırıyorsam kış gelmiÅŸ demektir. gelsin, ama martta gitsin.”
  • Son noktayı da Kanadalı Mustafa koydu: ”Siz buna kış mı diyorsunuz?”

@damnlinear’a teÅŸekkürü borç biliriz! Harıl harıl film izlediÄŸimize, yazı yazdığımıza, katalog peÅŸinde koÅŸtuÄŸumuza göre, evet, kış gelmiÅŸ demektir!

+ There are no comments

Add yours