Kime nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz! !f ² çok güzeldi…


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1XKhWbbuDGA[/youtube]

Pek yorgunuz.

Ama bazı şeyler var ki,  hemen gelecek sene olsun hemen bir kez daha festival yapalım dedirtiyor.

!f ² filmlerini 25 kentte toplam 7000 kişi izledi dediydik ya, yavaş yavaş oradaki ortaklarımızdan ve izleyicilerimizden yorumlar da gelmeye başladı. Paylaşmanın ne kadar güzel olduğunu biliyorduk ama duyduklarımız bizi kocaman gülümsetiyor, güzel bir işi, hep beraber yaptık diyoruz.

MUBI’ye imkansızı pürüzsüz bir şekilde gerçekleştirmemizi bir kez daha sağladığı için, Anadolu Kültür’e bizi Anadolu’daki ortaklarımızın çoğuyla tanıştırdığı için,  Avicon ve Media Nova‘ya soru-cevap seanslarımızı sorunsuz paylaşmamızı sağladıkları için ve tabii tüm !f ² ortaklarına filmlerimizi bizimle birlikte izledikleri ve izlettikleri için bir sürü bir sürü teşekkür.  Aramızdan özellikle Duygu ve Ece’ye bir de tabii- çok uykusuz geceler geçirdiler.

Anlatılanları paylaşalım, gülümsemeler büyüsün istedik:

  • Katılımlar gösterim başına 150 ile 250 kişi arasındaydı… “Kadınlar Kahramandır” filmi en beğenilen film oldu.

Emrah Cevher, Mersin

  • !f istanbul’un benim için en önemli misyonu sınıraların yok sayılmasıdır. Bugün her ne kadar ülkeler birbirine vize uygulasa da, aslında bu yeni teknolojiler sayesinde altı oyulmuştur. Sesimiz, fotoğraflarımız, ürünlerimiz sınır tanımdan her yere gidiyor… . Aynı anda farklı sinema salonlarında farklı şehirlerde yaşayan insanlarla aynı filmi izlememenin keyfi çok fazladır. İnsanlar artık bu festivali bekliyorlar. Afişleri astığımızda insanların yüzlerindeki sevinci görebiliyordum. Önümüzdeki sene film sayısının artırılmasını istiyorum.

Yavuz Ekinci, Batman

  • Çanakkale’den !f Kare geçti…  Böyle yazmış Sinan.


Sinan Ceylan, Çanakkale

  • The most common comments from people who came to the !f 2 films in Ayvalik were ‘this has been great,’ and ‘thank you so much!’ For those of us who have moved here from elsewhere, !f 2 offers us the opportunity to live a bit of what we might be missing. For those who are from here, !f 2 offers insight to a cultural medium and venue that they may have no idea about. In short, !f  2 has provided us all with window to different worlds, that we can appreciate literally in our own backyard and in a public venue, so we can share discuss, enjoy and understand the films more than if we were to watch them on our own. A bit of enhancement for the quality of life, if you will.

Tara Chantal Hopkins,  Ayvalık

  • Katılanların % 95 ‘i gençti… 3000 adet broşür bastırıp bir çok yerde dağıttık…  Geri dönüşler oldukça iyiydi….En az bir ay öncesinden tanıtımlara başlayabilseydik çok çok daha iyi olacaktı… Biletleri fiyatı  2 TL belirledik ve elde edilen geliri Gençlik Merkezimizdeki stüdyomuza müzik aleti almak için bağış olarak kullandık.

Sevcan Koç, Samsun

1 comment

Add yours
  1. yasemin demirhan

    Merhaba, İstanbul’daki takvimimize uymayan ama izlemeyi çok istediğimiz belgesel “Kadınlar Kahramandır”, Antakya’da çıktı karşımıza…Kardeşimi askere götürdüğümüz günün akşamı, demli bir çay eşliğinde izledik. Çok güzel bir tecrübeydi, hep sürsün.

+ Leave a Comment