‘Keş!f’ 2015’in en ilham verici yönetmenini arıyor

‘Keş!f’ 2015’in en ilham verici yönetmenini arıyor


!f’çilerin en heyecanla beklediği bölümün filmleriyle karşınızdayız. !f istanbul’un 8. kez düzenlenen uluslararası yarışması Keş!f’te, ilk veya ikinci filmini çekmiş yönetmenlerin filmleri yarışıyor. Bu sene ABD, Avustralya, Brezilya, Estonya, Fransa, Hollanda, Irak, İsrail, Yunanistan, Türkiye ve Ukrayna’dan toplam 9 film keşfedilmeyi bekliyor.

Mehmet Kurtuluş

Mehmet Kurtuluş

!f 2015’in en ilham verici yönetmenini seçecek olan Keş!f jürisinde Leute Heute (ZDF) tarafından Almanya’nın en önemli aktörlerinden biri olarak gösterilen Mehmet Kurtuluş; César ödüllü görüntü yönetmeni Agnès Godard; “Moonrise Kingdom” ve Noah Baumbach’ın “Greenberg” ve “Frances Ha”sının da aralarında bulunduğu pek çok ödüllü filmin yapımcılığını yapmış Lila Yacoub; “El hombre robado”, “Todos mienten” ve #if2015 programında da yer alan “Fransa Prensesi” filmleriyle tanıdığımız Arjantinli yönetmen Matias Piñeiro; 16 yıldır belgesel yapımcılığı yapan, filmlerinin arasında #if2014’ten ”The Act of Killing” ve #if2015’te izleyeceğimiz ”The Look of Silence” da bulunan Signe Byrge Sørense var. Kazanan yönetmen $15.000 para ödülünün sahibi olacak.

9 Keş!f filminin fragmanını alttaki YouTube playlist’inde ardarda izleyerek şimdiden ilhamlanabilirsiniz. En çok merak ettiklerinizi yorumlarda paylaşarak heyecana ortak olun.

Keş!f bölümündeki filmler ayrıca, Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) jürisi tarafından değerlendirmeye alınacak ve Aslı Daldal, Esin Küçüktepepınar ve Metin Gönen’den oluşan jüri, seçecekleri bir filme SİYAD Ödülü’nü verecek.

!f 2015’te !f’çilerle birlikte keşfetmek için sabırsızlanıyoruz.

+ There are no comments

Add yours