kendine her soru sorduğunda, yeni bi muhabbet başlar, güzel şeyler olur


hayvanların ruhu var mı? cesaret ne demek?  herkesin özgürlük dediği şey aynı şey mi? ne zaman kendini en canlı hissedersin? hepimiz suçlu muyuz? kaderimiz entropiyse, yolculuğun önemi ne? hala haber olmayan en önemli haber ne? susuz nasıl yaşardın? birçokları temel ihtiyaçlarını karşılayamazken servet biriktirmek nasıl oluyor da sosyal olarak kabul edilen birşey oluyor?  ya bütün çinliler arabaları olsun isteseydi?  ‘iyi toplum’ ne demek? 21. yüzyılda hala ‘yerli’ olabilir miyiz?  sıradan insanlar gerçekten hükümetleri değiştirebilir mi?

Önce herkesten böyle böyle sorular toplamışlar.  Bir yıl boyunca bir web sitesine herkesin soruları akmış.

Sonra dünyanın her yerinden 100’den fazla insan seçmişler, yaptıklarıyla dedikleriyle gönül çelenlerden. Sonra onları Berlin’e davet etmişler, kocaman yuvarlak bi masaya oturtmuşlar. Hepsinin önüne de bir kamera yerleştirmişler.  Başlamışlar soruları sormaya. Cevaplarda o insanların tutkuları da var, inançları da, kırılganlıkları da.

Sonra film olmuş işte. Problema. Trailer yukarida, bütün film burada.

Eee, hep kötü kötü şeylerden mi bahsedicez?

3 Comments

Add yours
  1. Zeynep Erdim

    süper projeymiş, bayıldım ayıldım ve sonra tekrar hafif bayılayazdım. !f’te gösterilecek mi bu?

  2. Serra Ciliv

    yok, izleyen izler link’ten.. zaten bi de droppingknowledge.org da butun sorular ve herkesin ayrı ayrı cevabı var, insanın bi filmle, bi oraya bakası geliyor.

  3. Zeynep Erdim

    ya negzel şeyler yapıyo insanlar, ok, çok saol, bakarım ben bu akşam :))

+ Leave a Comment