Katalog bittiii. (Yani, sayılır.)


tahsih2Insan cunku son ana kadar ah ama su film diye diretiyor. O sırada Gulce duymamazlıktan geliyor, zira kataloga bye bye demeli, 1 hafta suruyor matbaadan cıkması.

Festival filmlerini nasıl seciyosunuz diye soruyorlar. Temiz, matematiksel bi formul var zannediliyor galiba. Veya su su kriterlerimiz var diyebilmemizi. Icguduyle demek biraz garip kacacagi icin biz de baska seyler geveliyoruz.

Programin toplamına dair bir his oluyor. Daha ‘bilinen’ filmlerle deneysel arasındaki dengeyi gozetmek mesela. Parıltılı galalarımız olsun ama yanında belki cok az sayıda insanin keyif alacagi (onlarin da keyiften ucacagi) filmleri goz ardi etmemek. Manga fanlarını uzmemek. Turkiye’nin gundemine atıfta bulunabilmek. Dunyanın gundemine atıfta bulunabilmek. Kalbinden yakalayanlara yer acmak. Türkiye’den yeni sesler bulmak. Gibi. 

Icgudunun bi o kadar muamma kardesi şans var sonra. Mesela Fatih Ozguven sayesinde tesadufen Turkiye’ye yerlesen Ingiliz senarist Paul Hallam’la tanısıp, gay sinemasında milat sayılan filminin yeni restore edildigini ögrenip, gosterebilmek.          

En sonunda hepsini yanyana sepete koydugunda da gozune guzel ve tamam gorunmesi gerekiyor.

Dun geceimg_01442  Istanbul’da catapatlar patlarken, biz her tur nazimizi çeken DDB ekibiyle ajanstaydık. Cok tesekkur!

Categories

5 Comments

Add yours
  1. pelin

    ta o zaman olusturdugun su nefis katalog formatını 9 yıldır kullanıyor olmamız ayrıca sendeki yaraticiligin guzelligidir :)

  2. Mustafa B. AVCI

    Yeri burası değil ama sormak istiyorum yine de: ifankara’nın tarihi ne zaman acaba?

+ Leave a Comment