YAPIMLAB @!f 2016’ya Proje Başvuruları Başladı!

YAPIMLAB @!f 2016’ya Proje Başvuruları Başladı!


Geçtiğimiz yıl başlayan !f İstanbul ve YAPIMLAB birlikteliği, dünyada hızlı bir biçimde değişen film üretim stratejilerini genç sinemacılar ile paylaşmayı hedefleyen, kısacılara ve kısa film tutkunlarına yönelik bir çalışma.

Her yıl yeni fikirler etrafında kurulmayı hedefleyen YAPIMLAB@!f: Bir Yaratıcı Yapım Atölyesi ve Pitching Platformu, geçtiğimiz sene karikatürist Alison Bechdel’in bir karikatüründen ortaya çıkan Bechdel testinden ilham alarak güçlü kadın karakterleri aramış ve hem testi geçen hem de kadın hikayelerinin gerçek varlığına önem veren 8 projeyi bu platformda buluşturmuştu.

Bu seneki Atölye ve Pitching Platformu ise ilhamını çocuklardan alıyor ve konusu itibariyle merkezine çocukları, çocukların yaşam alanlarını ve haklarını ele alan tüm kısa film projelerine kapılarını açıyor.

Platforma başvuran tüm projeler YAPIMLAB tarafından değerlendirilecek. Başvuran projeler arasından seçilen 8 proje YAPIMLAB @!f’e davet edilecek ve proje sahipleri  YAPIMLAB’da yapacakları ön görüşme sonrası atölyeye katılacaklar. Bir gün boyunca sürecek ve konuya ilgi duyan izleyicilere de açık olacak Yaratıcı Yapım Atölyesi & Pitching Platformu’nda belirlenen Ana Jüri’ye projelerini sunacak olan katılımcılardan biri 5 bin TL değerindeki YAPIMLAB Ödülü’nün sahibi olacak. Diğer 7 proje ise prodüksiyon aşamalarında YAPIMLAB tarafından takibe alınacak.

Atölyeye başvuru koşullarını okumak ve başvurmak için buraya tıklayın. Son başvuru tarihi 29 Ocak 2016 .

Bol şans!

+ There are no comments

Add yours