Ekim’de şehre gelen yeni güzellikler

Ekim’de şehre gelen yeni güzellikler


Biliyoruz, evinize kapandınız, tedirgin bir yaz gecirdiniz. Hiç birimiz günü nasıl karşılasak bilemiyoruz.  Ama gecen hafta şehirdeki sergi açılışlarında buluşmak da çok güzel olmadı mı?Sonbaharın gelmesi ve uzun metraj kurmaca ve belgesel başvurularının açılmasıyla !f’e geri sayım ekip için başladı… Şehirde de geçen haftayla birlikte hareketlenmeler başladı. !f Blog’da da yakında şehre gelecek güzelliklerle başlayalım :) Dünyada Bir Köşe ve Taşra Kabare Ekim ayının en heyecanlı yeni olayları…

Dünyada Bir Köşe Sahne Sanatları Festivali Yaklaşıyor!

Geçen yıl ilki düzenlenen Dünyada Bir Köşe Türkiye, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkanlar’dan sanatçıları bir araya getiren bir sahne sanatları festivali. 30 Eylül’de Bandista konseriyle başlayacak festival 12 Ekim’e kadar İstanbul’un dört bir yanında oyunlar, performanslar, atölyeler ve konserlerle devam edecek.

Program birçok güzelliği buluşturuyor, hepsini yakalamak istiyorum :) Türkiye’den Gizem Aksu‘nun iç organların hayata durmaksızın önerdiği organik bilgelik üzerine sinematografik performansı YU, Amerikan Country şarkılarını Ortadoğu ezgileriyle buluşturan Country for Syria konseri, ‘Arap Baharı’ imgelerinin ülkesini terk ederek başka ülkelerde yaşayan Ortadoğulu sanatçıları nasıl etkilediğini sorgulayan Mokhallad Rasem‘in üç kişilik dans performansı Body Revolution ilk bakışta benim listeme eklediklerim arasında; aslında tüm etkinlikleri bir şekilde yakalayasım var.  Dünyada Bir Köşe‘nin biletleri burada!

Şehre Taşra Kabare Geldi! 

kel-sarkici_sm_logolu33

Şehre iki yeni sahne kazandıran Taşra Kabare bir eğlence ve sanat merkezi ve aynı zamanda İstanbul’un ilk kabare restaurantı! İlk kabare yapımları olarak Ionesco’dan Kel Şarkıcı‘yı kabare sahnesi için uyarlayan ekip 1 Ekim‘de perde diyor. Tim Burton estetiğinde kostümleri ve bambaşka bir oyun izleme deneyimi sunan Kel Şarkıcı Ekim ayı boyunca izlenebilir. Ekim ayında ayrıca Kabare akustik sahnede Rubato, Eski Bando, Melis Sökmen, Nilipek., Sema Moritz konserleri Kabare düzeninde, evin salonu samimiyetinde izleyicilerle buluşuyor. Kasım’da ise Taşra Kabare’nin Sofa adlı tiyatro sahnesi Ölüm Hastalığı, Ivanov: Hayır, Hayır, Hayır ve Temizlik İşleri oyunlarına ev sahipliği yapacak! Tüm biletler tasrakabare.com ve Taşra Kabare gişesinde!

Şimdi güzel bir haberle devam:

zeyneper2Geçtiğimiz hafta düzenlenen Emmy ödüllerinde BBC World ekibinin hazırladığı ‘Avrupa’da Mülteci Krizi‘ dosyası ‘En Kapsamlı Haber’ dalında ödülü kazandı. Ödülü alanlar arasında BBC World prodüktörlerinden gazeteci Zeynep Erdim de vardı! Tebrik ederiz!

 

 

!f RadaR güzel olaylar ve güzel haberlerle devam edecek!

Sevgiler…

+ There are no comments

Add yours