#if2017 T2 Trainspotting ile kapanıyor

#if2017 T2 Trainspotting ile kapanıyor


20 yıldır beklediğimiz an geldi çattı. 90’lar İngiltere sosyal gerçekliğinin efsanevi tezahürü Trainspotting‘in devam filmi T2 Trainspotting orijinal filmin kadrosuyla 20 yıl sonra karşımızda. 25 Şubat Cumartesi günü 6 !f salonunda aynı anda gösterilecek !f 2017 Kapanış Filmi T2 Trainspotting‘den önceki 2 seansta ise 1996’ya dönerek yenilenmiş kopyasıyla Trainspotting‘i izleyeceğiz. 

Danny Boyle’un Irvine Welsh’in efsanevi romanından uyarladığı, sinema tarihinin en kült filmlerinden birisi oluvermiş Trainspotting’in devam filmi yılın sinema olaylarından birisi olmaya aday! Çok şey değişmişti elbette, yine de birçok şey aynı kalmıştı. Mark Renton ev diyebildiği yegane yere geri dönmüştü sonunda. Spud, Sick Boy ve Begbie onu bekliyordu. Önce pek çok fırsat, pek çok olasılık vardı ufukta, sonra ihanet. 20 yıl su gibi akıp gitmişti. Diğer eski dostlar da oradaydı: hüzün, kayıp, mutluluk, intikam, nefret, arkadaşlık, aşk, umut, korku, pişmanlık, diamorfin, özyıkım ve ölümcül tehlike… Hepsi ona hoşgeldin demek, onunla dans etmeye devam etmek için sabırsızlıkla bekliyordu. 

Filmi Türkiye’de ilk kez !f’çiler izleyecek!

!f 2017 festival programının tamamı 26 Ocak Perşembe günü ifistanbul.com’da yayınlanacak.

Festival biletleri 3 Şubat 2017’de biletix.com’da satışa çıkıyor. 3-4-5 Şubat günlerinde tüm biletler herkese %10, Maximum Kart sahiplerine %20 indirimle satışta olacak. Tüm festival boyunca ise Maximum Kart film ve müzik paketleriyle 4 ila 20 bilet arası toplu alımlarda %50 indirim geçerli olacak!

Festivalde görüşmek dileğiyle, sevgiler… 

+ There are no comments

Add yours