#if2017 T2 Trainspotting ile kapanıyor

#if2017 T2 Trainspotting ile kapanıyor


20 yıldır beklediÄŸimiz an geldi çattı. 90’lar Ä°ngiltere sosyal gerçekliÄŸinin efsanevi tezahürü Trainspotting‘in devam filmi T2 Trainspotting orijinal filmin kadrosuyla 20 yıl sonra karşımızda. 25 Åžubat Cumartesi günü 6 !f salonunda aynı anda gösterilecek !f 2017 Kapanış Filmi T2 Trainspotting‘den önceki 2 seansta ise 1996’ya dönerek yenilenmiÅŸ kopyasıyla Trainspotting‘i izleyeceÄŸiz. 

Danny Boyle’un Irvine Welsh’in efsanevi romanından uyarladığı, sinema tarihinin en kült filmlerinden birisi oluvermiÅŸ Trainspotting’in devam filmi yılın sinema olaylarından birisi olmaya aday! Çok ÅŸey deÄŸiÅŸmiÅŸti elbette, yine de birçok ÅŸey aynı kalmıştı. Mark Renton ev diyebildiÄŸi yegane yere geri dönmüştü sonunda. Spud, Sick Boy ve Begbie onu bekliyordu. Önce pek çok fırsat, pek çok olasılık vardı ufukta, sonra ihanet. 20 yıl su gibi akıp gitmiÅŸti. DiÄŸer eski dostlar da oradaydı: hüzün, kayıp, mutluluk, intikam, nefret, arkadaÅŸlık, aÅŸk, umut, korku, piÅŸmanlık, diamorfin, özyıkım ve ölümcül tehlike… Hepsi ona hoÅŸgeldin demek, onunla dans etmeye devam etmek için sabırsızlıkla bekliyordu. 

Filmi Türkiye’de ilk kez !f’çiler izleyecek!

!f 2017 festival programının tamamı 26 Ocak PerÅŸembe günü ifistanbul.com’da yayınlanacak.

Festival biletleri 3 Åžubat 2017’de biletix.com’da satışa çıkıyor. 3-4-5 Åžubat günlerinde tüm biletler herkese %10, Maximum Kart sahiplerine %20 indirimle satışta olacak. Tüm festival boyunca ise Maximum Kart film ve müzik paketleriyle 4 ila 20 bilet arası toplu alımlarda %50 indirim geçerli olacak!

Festivalde görüşmek dileÄŸiyle, sevgiler… 

+ There are no comments

Add yours