Kalbi atanlar Kristal Elma’da bir adım öne çıksın…

Kalbi atanlar Kristal Elma’da bir adım öne çıksın…


!f 2016 boyunca her filmden önce izlediğiniz, her seferinde içimize aynı buruk, sıcak frekansı yayan ”Kalbi atanlar bir adım öne çıksın…” reklam filmine dün Kristal Elma ödülü geldi! Reklamı hazırlayan Rafineri, Spark Film Collective ve Mojo‘ya tebrik ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu habere biz çok sevindik, zamanlaması da daha iyi olamazdı. Her yıl bu zamanlar bir sonraki !f’in temasını konuşuyoruz. Geçtiğimiz !f’ten beri yaşadıklarımız, ülkede ve dünyada olup bitenler, kişisel ve toplumsal psikolojimiz ve bunların sinemaya tezahürlerini değerlendiriyor ve !f’in o yılki cümlesini bulmak için uzun uzun tartışıyoruz.

Bazen bu cümle bir refleks gibi, bir etkiye tepki şeklinde çıkıyor; 2014’teki ‘Acımadı ki!‘ gibi, bazen de içimize uzun uzun bakmamız gerekiyor; 2015’teki ‘Kalbine bak yerinde mi?‘ gibi. 2016’da ise hem !f’e dair bir gözlem hem de toplum için bir temenniydi ”!f başlıyor, birleşin…”. Her zaman birbirimizin hikayelerini dinlemenin bizi nasıl iyileştirdiğine, ‘başka’larının hikayelerine kulak vermenin benzerliklerimizi nasıl ortaya çıkardığına ve aslında yakınlaşıp ve birleştirdiğine inanıyoruz. !f 2016 bu temenniyle başladı, her hikayeden önce perdede tüm kalbi atanlarla birleştik, her filmden sonra artık salonda birdik. Gelin filmi hatırlayalım:

Şimdi bu günlerde !f 2017 için cümlemizi ve temamızı konuşurken düşünüyoruz. Ne demeli? Nasıl iyileştirmeli? İyileşmeye, birleşmeye nasıl katkı sağlamalı? Büyük soru işaretleri.

Tam bunlar  üzerine, üzerine kafa yorarken gelen bu ödül bu yüzden çok anlamlı, devam etmek için büyük bir motivasyon. Çünkü ne kadar zor da olsa, biliyoruz ki, hayat, -devam…

Sevgiler…

!f İstanbul’un bu güne kadarki tüm reklam filmlerini bu listede art arda izleyebilirsiniz. 

Ödüllü !f 2016 reklam filmimizin yönetmeni Cansu Boğuşlu, festival boyunca lensiyle yakaladığı !f’in kalp atışlarını kalbiatanlar.ifistanbul.com‘da güncelemişti. Bu günceyi de hatırlatarak Cansu’ya tekrar teşekkür ediyoruz <3

+ There are no comments

Add yours