!f Sundance Senaryo Lab’e başvurular başladı!

!f Sundance Senaryo Lab’e başvurular başladı!


Dünyanın önde gelen bağımsız sinema kurumu Sundance ile 2011’den beri ortaklaşa yürüttüğümüz Senaryo Lab, bu yıl 8-11 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da yapılacak. Atölyeye başvurmak için son gün 23 Mart 2015. Başvuru hakkında detaylı bilgi burada.

securedownloadSundance Senaryo Lab’in bugüne dek destek verdiği projeler ise birer birer tamamlanarak izleyiciyle buluşuyor. Aysim Türkmen’in Çekmeköy Underground‘ı 13 Mart’ta vizyona giriyor. Zeynep Dadak ve Merve Kayan’ın Mavi Dalga‘sı geçtiğimiz yıl Berlinale’deydi. 587958Erol Mintaş’ın Annemin Şarkısı Saraybosna, Antalya ve Nantes film festivallerinin de aralarında olduğu birçok festivalden ödüllerle döndü.Zeynel Doğan ve Orhan Eskiköy’ün Babamın Sesi 2012’de İstanbul Film Festivali’nde ‘En İyi Senaryo’ ödülünü aldı, Aslı Özge Hayatboyu ile aynı festivalde 2013’ün ‘En İyi Yönetmen’i seçildi. Melisa Önel’in Kumun Tadı da Berlinale’ye seçilen bir başka Sundance Lab meyvesi. Atölyenin son iki yıldır destek verdiği projelerden, Barış Sarhan’ın Cemil Şov, Ülkü Oktay’ın Kendi Aramızda ve Ceylan Özgün Özcelik’in Kaygı’sı ise bu yıl Kültür Bakanlığı tarafından ilk film desteği aldı.

Ünlü oyuncu ve yönetmen Robert Redford tarafından kurulan Sundance Senaryo Lab, yeni yeteneklerin orijinal film projeleri geliştirebilecekleri ve önde gelen yazarlar ve yönetmenlerle çalışabilecekleri bir ortam yaratmak amacıyla 1981 yılında başladı. Quentin Tarantino’dan Darren Aronofsky’ye, Steven Soderbergh’den Shirin Neshat ve Paul Thomas Anderson’a günümüzün önce gelen yönetmen ve senaristlerinin sinema tarihine geçen projelerinin ilk adımlarını attıkları Sundance Senaryo Lab 2011’den beri !f İstanbul kapsamında Türkiyeli üç projeye senaryo danışmanlığı imkânı yaratıyor.

!f Sundance Senaryo Lab’e başvuru hakkında detaylı bilgi burada, sorularınızı ise lab@ifistanbul.com’a yazabilirsiniz. Projeleriniz için şimdiden heyecanlanıyoruz. Sevgiler…

+ There are no comments

Add yours