!f boyunca her gün bir kısa ifistanbul.com’da

!f boyunca her gün bir kısa ifistanbul.com’da


!f İstanbul ‘Türkiye’den Kısalar’ bölümünde yer alan kısalar yarından itibaren ifistanbul.com anasayfasında !f’çileri bekliyor. Festival süresince (12-22 Şubat) her gün başka bir kısa 24 saat boyunca anasayfada kalacak ve geceyarısı yerini bir sonraki filme bırakacak. İstanbul’da olmayan !f’çiler böylece bölümdeki kısaların bir bölümünü ifistanbul.com’da izleyebilecek.

1890’ın desteğiyle gerçekleşen ‘Türkiye’den Kısalar’ 15 Şubat’ta kargART’ta, 16-17-18  Şubat tarihlerinde ise Fitaş’ta, ‘Uzak ama Yakın’, ‘Yakın ama Uzak’ ve ‘Hayatta Kalmak: Arzular, İhtiyaçlar ve Normlar Arasında’ başlıklarındaki üç farklı tematik derleme halinde !f’çilerle buluşuyor. TÜM ‘Türkiye’den Kısalar’ gösterimlerinİN ücretsiz olduğunu da hatırlatalım. İstanbul, İzmir veye Ankara’daysan festival sinemaları ve mekanlarında, değilsen ifistanbul.com’da !f 2015’in kısalarını kaçırmak için bahane yok! 

!f 2015 yarın İstanbul’da Fitaş, Kanyon ve CKM Budak sinemalarında başlıyor. !f’çilerin bildiği üzere !f istanbul uzun yıllardır programındaki filmleri mekansal limitleri aşarak daha fazla insana ulaştırmaya çabalıyor. 6 senedir devam eden ‘!f2: !f İstanbul’dan Canlı’ projesi ile bu sene 20-21-22 Şubat’ta !f 2015 programındaki 5 film, İstanbul gösterimleriyle aynı anda, 34 şehirde sinema salonlarında webcasting yöntemiyle naklen gösterilecek. Ayrıca !f filmleri her sene İstanbul’dan sonra bir hafta süreyle Ankara ve İzmir’e gidiyor, bu yıl 26 Şubat – 1 Mart arasında Ankara Armada ve İzmir Konak Pier sinemaları !f’çileri ağırlayacak. Ankara ve İzmir biletleri 13-15 Şubat arasında biletix.com’da indirimli ön satışa çıkıyor. 

!f İstanbul yılın en iyi bağımsızları, en yaratıcı etkinlikleri, efsanevi partileri ve ifistanbul.com‘daki kısalarıyla yarın başlıyor! Kalbiniz hazır mı?

Categories

+ There are no comments

Add yours