Hoakin Fiğniks demeyi öğrenicez!


Joaquin Phoenix, duyduğum telaffuz etmesi en zor isimlerden biri. Ama bu filmi izleyin, bir daha aklınızdan çıkmayacak. Hatta arada, acaba ne oldu adama diye dertlenip kendinizi adını google’larken bulabilirsiniz.

Karakter oyuncusu denen yardımcı rollerle kendine sağlam bir yer edindi önce. Karanlık bir tarafı olan güvensiz karakterler. Gus Van Sant ile To Die For; Shyamalan ile Signs, The village; Terry George’la Hotel Rwanda; Ridley Scott’la Gladiator vs.. Bu rolüyle oskara aday da oldu. Johnny Cash’i oynadığı Walk the Line’la kariyeri iyice parladı. Rolü aldıktan sonra gitar çalmayı öğrenmiş, filmde tüm şarkıları da kendi çalıp söylemiş. Yine bir Oscar adaylığı..

Ama ne olduysa oldu, yine çok övülen son filmi ‘Two Lovers’tan sonra kariyerini bıraktığını açıkladı. Kafayı yemiş biri çıktı karşımıza. Şişmanlamış, sakallanmış, derbeder olmuş despot bir zavallı.. Hip Hop’çu olacakmış öyle dedi…  I’m still Here bu bir yılı anlatıyor. Oyuncu kendisi, yönetmen kayınbiraderi Casey Affleck. Evet hepsi oyunmuş! Kariyerini yine de öldürmesi muhtemel çok riskli bir oyun. Gerçek olması halini çekilmez ve çok acıklı bulan pek çok kişi, peşinen, şakaysa kendisinden daha da nefret edeceklerini açıkladı medyada. Öte yandan adını bile telaffuz edemezken, şimdi hakkında herşeyi biliyorum, gelişmeleri takip ediyorum, yeni bir film yaparsa kesin izlerim. Belgeseli izleyenler, bu manyak deneyi ‘hasta’ da bulsa ‘cool’ da bulsa, aynı duyguya kapılacak gibi geliyor bana.. İzleyin kendiniz karar verin. Önce, dünya aleme hem rezil olduğu, hem adını ezberlettiği inanılmaz Letterman Show’a bir bakın..

+ There are no comments

Add yours