hayata devam etmeni ne sağlar?

hayata devam etmeni ne sağlar?


[kapak fotoğrafı: Tekerleme (1984) filminden ]

bazen zorlar ya hayat, etraf, olan biten, içeride ve dışarıda. yalnızlık hissi ağır basar. arkadaşlardan, aileden ses gelmez. içine kapanırsın. vazgeçmek istersin. hayata nasıl devam edeceğini bilemezsin. tam öyle anlarda en çok seviyorum interneti ve galiba en çok youtube’u; çünkü hiç kimse dinlemiyormuş gibi paylaşabiliyor ama herkes dinliyormuş gibi içini ısıtabiliyorsun.

Thru You Princess03sizi Prenses Shaw ile tanıştırmak istiyorum. New Orleans’da gündüzleri yaşlılara bakıcılık yapan 38 yaşındaki Samantha Montgomery akşamları bir prensese dönüşüyor. kendi şarkı sözlerini yazıp bunları çıplak sesle söylediği ve salonunda çektiği videoları youtube’a yüklüyor. kanalına bakarsanız göreceksiniz, videoları çok izlenmiyor; ancak bu prensesin vazgeçmesine engel değil. paylaşmaya devam ediyor.

derken çook güzel ve ancak internet var olduğu için olabilecek bir şey oluyor; kutiman adlı İsrailli youtube sanatçısı Samantha’nın adını ‘Give It Up / Vazgeç‘  koyduğu şarkısının videosu ile yine youtube’dan bulduğu sadece enstrüman seslerinin olduğu birkaç videoyu birbirine monte ediyor. ortaya müthiş bir şarkı çıkıyor, dahası bu video 2,5 milyon hit alıyor! müthiş bir birleşme…

şimdi önce şarkıyı dinleyelim:

harika, değil mi?

tüm bu olan biteni, öncesi, sonrası yaşanılanları ise Ido Haar bir belgesele filme dönüştürmüş: thru you princess / sayende prenses !f music bölümünde !f’çileri bekliyor, bu güzel ruhlarla tanışın.

bir de madem buraya kadar okudun o zaman artık paylaşabilirim :) biz bir şey yapıyoruz, biraz kutiman’ın yaptığına benzer ama bambaşka; ne olduğunu şimdi söyleyemeyiz ama çok güzel bir şey…

katılırsan çok seviniriz!

hayata devam etmeni sağlayan şey(ler)in ne olduğunu söyler misin bize? bir kelimeyle de olabilir, cümlelerle de… öyle çok fazla düşünmeye de hiç gerek yok, şu anda telefonunu eline alıp, sesini kaydedip info@ifistanbul.com‘a gönderebilirsin. ismini, cismini belirtmene gerek yok, tamamen anonim. heyecanla bekliyoruz! 

dedik ya; çok dağıldık, birleştiriyoruz bu sene…

az kaldı, festivalde her gün görüşüyoruz. çok sevgiler,

+ There are no comments

Add yours