Güneye Bakan Duvar


Erzincan’ın bir köyünde, köyün en fakir ailesinden Medine 5 yaşındaki oğlu İsmail’in sünnet düğününü yapabilmek için komşulardan yardım istemeye başlar. İşsiz kocası ise o aralar köye yeni gelen fahişe Banu ile meşguldür.
İnadı sayesinde bir ziyafetle birlikte oğlunun sünnetini gerçekleştirebilen Medine, sünnet düğünü sırasında pişirip dağıttığı kuzunun aslında oğlu İsmail’in eti olduğunu söyler. İsmail’i yediklerini düşünen köylüler dehşet içinde, yaşananları kimseye anlatmamaya karar verir. Günlerden bir gün Medine çocukları İsmail ve Vicdan’la çıkar ortaya. Günlük hayat alışılageldik şekilde devam ediyormuş gibi gözükmesine rağmen hiç bir şey eskisi gibi değildir.

Bu anlattığımız Kutluğ Ataman’ın çekimlerini tamamlamak için çalıştığı yeni filminin hikayesi. Herşeyden önce filmin hikayesini anlatmanın sebebi, sadece hikayenin bile filmi görmeyi istetmesi.
Filmi görebilmek için çorbada herkesin tuzu olması gerek.

http://www.kickstarter.com/projects/sae/south-facing-wall-guneye-bakan-duvar

1 comment

Add yours
  1. Varis

    Bu güzel çalışmalar, Türkiye’nin sanat alanında da ne kadar parlak işler yapabileceğini göstermesi açısından insana gurur veriyor. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

+ Leave a Comment