Grant Gee’nin “Masumiyet Müzesi” !f 2016’da!


Orhan Pamuk’un ‘Masumiyet Müzesi’ kitabı başta olmak üzere çeşitli kitap ve metinlerinden esinlenerek çekilen, dünya prömiyerini yaptığı Venedik’te hayranlıkla karşılanan “Innocence of Memories/Masumiyet Müzesi”, Türkiye’de ilk kez 15. !f İstanbul’da seyirciyle buluşacak!

Radiohead ve Muse için çektiği efsane videolarının yanı sıra “Joy Division” ve “Patience” (After Sebald) gibi kült belgeselleriyle tanıdığımız Grant Gee’nin yönettiği film, Nobel Ödüllü yazarın ‘Masumiyet Müzesi’, ‘Kara Kitap’ ve ‘İstanbul’ kitaplarından yola çıkarak kurduğu şiirsel ve büyülü bir İstanbul’u anlatıyor. ‘Masumiyet Müzesi’nin dikkatli okurlarının fark edebileceği küçük bir kahramanın, Füsun’un arkadaşı Ayla’nın 12 yıl sonra İstanbul’a gelişi ve bu süreçte şehirde yaşanan değişimi yorumlayışını dış sesle izlediğimiz film, boğazın geçitlerinden geçerek İstanbul’un geceleri kimsesizleşen sokaklarında sinemasal ve karanlık bir yolculuğa çıkarıyor. Orhan Pamuk’un “Ciddi, yoğun ve entelektüel bir film” sözleriyle övdüğü “Masumiyet Müzesi”ni Türkiye’de ilk kez !f’çiler izleyecek!

15. !f İstanbul 18-28 Şubat 2016 da İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 da ise Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek.

Bu arada tanışmış mıydık? Biz harıl harıl çalışmaya devam ederken !f mutfağında yaşananları her zaman olduğu gibi !f blog, facebook, instagram, twitter‘dan, ve artık, biraz daha bile yakından snapchat’ten ‘ifistanbul’u ekleyerek takip edebilirsiniz :)

+ There are no comments

Add yours