Geçmiş !f’çilerin yeni incileri – Azazel Jacobs


Jacob Wysocki (Terri) & Azazel Jacobs

Bazı sabahlar, mail kutusunu açmaktansa coğrafya sınavı olmak daha kolay gözüküyor. Fatura ödemek yerine anne evinde bir odada yaşamaya devam etmek, trafik cezalarındansa baba azarlarıyla uğraşmak.

Geriye bakıp düşününce, ergenliğin bittiğine sevinmek insanın en doğal hakkı, diğer taraftan. Tüm o garip haller arasında en kendisini belli edenin sivilceler olduğu, kimsenin hiç bir şeye benzemediği ama herkesin çok tarz olduğu bitmek bilmeyen bir kaç sene var geride.

Hem çocuk olmanın dayanılmaz rahatlığını özlemeyi, hem de ergen olmanın rezil ağırlığını taşımayı gerçekten iyi bilen biri Azazel Jacobs. Çok mu çirkin bir ergendi, yoksa hala annesinin evinde mi yaşıyor bilmiyoruz.

Momma’s Man ile kendi hayatının tüm ağırlıklarından kaçarak annesi ve babasının evine yaptığı ziyareti bitirmek bilmeyen, orada kaldıkça kendi çocukluğuna dönen Mikey’i hatırlarsınız.
Bu sene kalbi de kendisi kadar büyük Terri geliyor. Mikey’in üstünden çıkartmadığı paçalı don kılıklı içliğinden sonra Terri okula giderken de giydiği pijamalarıyla karşımızda. Terri cool bir çocuk değil. Aslında biz cool diye bir şeye inanan aptallarız.
Okula pijamalarla gitmeyi siz hiç mi istemediniz yani?

+ There are no comments

Add yours