fabrika montaj hatları, saadet adaları ya da serra otelde.


saadiyat
Ne garip. Evden çıkmadan önce ben de gördüm şu Pelin’in bahsettiği hikayeyi, hatta blog’a yazayım dedim. Ama sonra hislerimi toparlayamadım, uçağa bindim, Abu Dhabi’de indim. Uçaktan beni otelime götürecek olan arabaya varana kadar 4 kez el değiştirdim, ellerinde ‘serra ciliv’ yazan kağıtları olan kardeşler beni birbirlerine paslayıp durdular. Bi montaj hattına düşmüş gibiydim. Abu Dhabi belli ki sanat manat hayat memat durumları konusunda kastıracak biraz beni, Banksy Fox filan demişken iyice kasılmadan önce bildireyim dedim.

Saadet Adası’nın (saadiyat island) farkındasınız di mi mesela? Yukarı planının resmini koydum. Guggenheim’ı olsun, Louvre’u olsun, herkes buraya, eller havaya. Annecim, ne yapıyorduk biz, neydik, nasıldık?

Neyse, birazdan festival açılış partisine gidiyorum. Şık olmadığım için şimdiden vakit kaybetmeden ezilmeye başlasam mı diye düşünmüyor değilim. Neden Pelin’in sözünü dinleyip bi tık şık birşeyler almadım ki gelirken? Oradan bildiremezsem gelin beni sevin madem. Gelemezsiniz ki, çok uzaktayım.

Neyse, yarın güzel filmler izliycem.

1 comment

Add yours
  1. Serra Ciliv

    Şık birşeylere hiç gerek yokmuş, tabii ki. Biz çok çok şanslıymışız şık olmadığımız için. Tabii ki. Gerisi yarın.

+ Leave a Comment