!f Sundance Senaryo Lab’e Başvurular Sona Erdi!

!f Sundance Senaryo Lab’e Başvurular Sona Erdi!


2011 yılından bu yana Sundance Institute işbirliğiyle düzenlediğimiz ve bu yıl 6-9 Mayıs arasında gerçekleşecek !f Sundance Senaryo Lab‘e başvurular dün sona erdi. Bu yıl Lab’e katılmak için başvuran 33 projeden yalnız 3’ü Lab’e katılmaya hak kazanacak. Kazanan projeleri Nisan ayı ortasında açıklayacağız ama önce bu yılki !f Sundance Senaryo Lab danışmanlarını tanıyalım:

paul federbush

 

Paul Federbush – Sundance Institute Film Lab Programı Uluslararası Direktörü

 

 

 

dante harper

 

 

Dante Harper – Amerikalı senarist şu anda Spider Man spin-off’u Venom’u yazıyor.

 

 

mauricio zacharias

 

Mauricio Zacharias – Love Is Strange (2014), Keep the Lights On (2012) filmlerinin ödüllü senaristi Zacharias uzun süredir Ira Sachs ile çalışıyor.

 

 

UMIT UNAL / FOTOGRAF MUHSIN AKGUN RADIKAL

 

 

Ümit Ünal – Senarist, yönetmen, yazar.

 

 

Son 5 yılda !f Sundance Senaryo Lab‘de gelişen 22 projenin tamamı ya tamamlandı ya da şu anda yapım aşamasında. Aysim Türkmen’in Çekmeköy Underground, Zeynep Dadak ve Merve Kayan’ın Mavi Dalga, Zeynel Doğan ve Orhan Eskiköy’ün Babamın Sesi, Aslı Özge’nin Hayatboyu, Melisa Önel’in Kumun Tadı, Erol Mintaş’ın Annemin Şarkısı ve Senem Tüzen’in Ana Yurdu filme çekilen ve festivallerden ödüllerle dönen Lab katılımcılarından bazıları…

Lab’in son iki yıldır destek verdiği projelerden;

cemil şov

Barış Sarhan Cemil Şov‘u uzun metraj prodüksiyonundan önce kısa olarak kurguladı ve film önümüzdeki ay 35. İstanbul Film Festivali ‘Ulusal Kısa Film Yarışması’nda yarışacak.

 

Kaygı inflame1

Ceylan Özgün Özçelik’in Kaygı’sının yapımı sürüyor. Algı Eke ve Özgür Çevik‘in rol aldığı Kaygı 8-14 Nisan arasında gerçekleşecek İKSV Köprüde Buluşmalar’ın yapım aşaması atölyesine seçildi!

 

İkisine de başarılar diliyoruz!

!f Sundance Lab haberlerinden şimdilik bu kadar, 2016 Lab’ine katılacak projelerin tanıtımıyla Nisan ortasında tekrar karşınızda olacağız.

Sevgiler…

2 Comments

Add yours

+ Leave a Comment