!f & Sundance Lab Mayıs’ta Büyükada’da


Adapted_seagull
Sundance danışmanlarıyla 2-3 gun kapanıp senaryolarının üzerinden çalışacak olan projeler belirlendi. !f’in yaptığı güzel ortaklıklardan, en tatlı işlerden biri !f & Sundance Senaryo Çalışması. 
Geçtiğimiz yıllarda çalışanların yanakları al al çıkıyor gibiydi bire bir toplantılardan; çok kişisel, derinden bir yaklaşımları var Sundance danışmanlarının. Bu yıl 10-13 Mayıs’ta Büyükada’da kapanacakları üç gün bekliyor onları.
 
Belirlenen dört proje arasında Hakan Günday’ın aynı adlı romanından Emine Dursun ve Hakan Günday’ın uyarladığı, yönetmenliğini ise Hande Türkel ‘in yapacağı “Az”, Ceylan Özgün Özçelik’in yazdığı ve yöneteceği “Kaygı”, Aysim Türkmen’in Şirin Güven’le birlikte yazdığı ve yöneteceği “Çekmeköy Underground” ve Mehmet Can Mertoğlu’nun yazdığı ve yöneteceği “Albüm” var. Her biri çok başka tellerden çalıyor. 
 
sundance logo jTürkiye’den bu yıl Kutluğ Ataman yapıyor olacak danışmanlığı. Kutluğ’un bakışı hep başka yerden. Sundance danışmanları arasında ise, Sidney Lumet’in yönettiği “Running of Empty/Boşu Boşuna” (1988) adlı filmle özgün senaryo dalında Oscar’a aday olan, bunun dışında “A Dangerous Woman” (1993), “Losing Isaiah” (1995), “Bee Season/Umut Mevsimi” (2005) filmlerinin senaryolarını yazan Naomi Foner; “Saving Grace/Vahşi Zarafet” (2007), “August” (2008) gibi filmlerin ve “Fallen Angels”, “The Hunger”, “213” gibi televizyon dizilerinin senaryolarını üstlenen Howard A. Rodman; Rolling Stone,  Film Comment, Vogue gibi dergilerde gazetecilikle başlayan kariyerini R.E.M., Aimee Mann, Wilco ve Everything but the Girl gibi isimlere çektiği kliplerle sürdüren, “A Good Baby” (2000), “Diggers” (2006), “Motherhood” (2009) filmlerini yazıp yöneten Katherine Dieckmann.
 
Toplantıların her biri kulak misafiri olmak isteyeceğimiz türden olacak, orası kesin. 

+ There are no comments

Add yours