!f 2017’ye uzun metraj film & belgesel başvuruları başladı!

!f 2017’ye uzun metraj film & belgesel başvuruları başladı!


Önümüzdeki yıl 16 Şubat – 5 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul‘da 16.’sı düzenlenecek !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’ne başvurular başladı. 2016-2017 yapımı uzun metraj kurmaca ve belgesel filmlerin kabul edileceği festival için son başvuru tarihi ise 15 Aralık Cuma.

Geçtiğimiz yıl festivale Türkiye’den 500’den fazla film başvurmuştu.

Türkiye’den başvuracak filmler arasından bir film, Keş!f Uluslararası Yarışma’da jüri önüne çıkacak. !f İstanbul’un ilk kez 2008’de başlattığı ve dünyadan ve Türkiye’den genç yetenekleri keşfettiği yarışmasına ilk ya da ikinci filmini çekmiş yönetmenler katılabiliyor. Uluslararası jürinin “sinemada cesur hikâye anlatımı ve biçimsel arayış” kriterlerini gözeterek değerlendirdiği filmlerden birinin yönetmeni festivalin sonunda “yılın en ilham verici yönetmeni” seçilecek.

!f İstanbul’un bir diğer yarışması Aşk&Başka Bir Dünya Yarışması ise gelecek yıl dördüncü yaşını kutlayacak. Bugüne dek Türkiye jürisi Bejan Matur, Pınar Selek ve Şener Özmen gibi yazar, düşünür ve sanatçılardan oluşan yarışmaya Türkiye’den bir belgesel kabul edilecek ve filmler “yılın en yaratıcı müdahalesi” seçilmek için yarışacak.

Unutmayın, son gün 15 Aralık 2016. !f Türkiye’den Kısalar önerileri için haberlerimiz de çok yakında geliyor.

Sevgiler…

kapak fotoğrafı: !f 2016’da Keş!f ödülünü Kaili Blues ile paylaşan Veşartî’nin yönetmeni Ali Kemal Çınar ödülünü alıyor. 

+ There are no comments

Add yours