!f 2016’dan ilk ipucu!

!f 2016’dan ilk ipucu!


Kış kendini hissetttirmeye baÅŸladı, !f zamanı yaklaşıyor. Hazırsanız 15. !f Ä°stanbul’un ilk filmini açıklıyoruz!

Cannes’da gösterildiğinde festivalin en iyilerinden biri sayılan ve tartışmasız bir şekilde En İyi Yönetmen Ödülü’ne uzanan, en son geçtiğimiz hafta Sight&Sound dergisi tarafından “2015’in en iyi filmi” seçilen “The Assassin/Suikastçı”, Türkiye’de ilk kez 15. !f İstanbul’da gösterilecek.

Tayvan Yeni Dalga sinemasının en önemli yönetmenlerinden Hsiao-Hsien Hou’nun “Le Voyage du Balon Rouge/Kırmızı Balonun Yolculuğu”ndan beri çektiği ilk film olan “Suikastçı”, 9. yüzyılda Çin’de geçiyor ve sevdiği adamı öldürmesi için görevlendirilen bir kadın suikastçının duygusal ikilemini konu alıyor. Hou’nun “Three Times”, “Millenium Mambo” gibi klasiklerinde de rol almış fetiş oyuncusu Qi Shu’yun başrolde olduğu film, şiirsel dili, incelikli görüntüleri ve yönetmenlik dehası anlatımıyla yılın en büyüleyici filmlerinden birine dönüşüyor.

!f 15 yaşına 18-28 Åžubat’ta Ä°stanbul, 3-6 Mart’ta Ankara ve Ä°zmir‘de giriyor. Bizim hazırlıklar tüm hızıyla sürerken sizleri de arada haberdar etmeye devam edeceÄŸiz. #takibetakip! xo

+ There are no comments

Add yours