!f 2015 Filminizi Bekliyor!


Gelecek yıl 12 Şubat – 1 Mart 2015 arasında İstanbul, Ankara ve İzmir’de Maximum Kart partnerliğinde düzenlenecek 14. !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali için Türkiye yapımı film başvurularını almaya başladık. Başvuru ve kısa film öneri formlarına www.ifistanbul.com adresinde ulaşabilirsiniz.

Yapılacak değerlendirme sonucu belgesel ve kurmaca uzun filmler, !f İstanbul’un Türkiye’den ve/ya Türkiye hakkında, yeni, bakışları değiştirebilecek filmleri bir araya getirdiği “Ev” bölümünde gösterilecek.

2008’den beri her sene genç yetenekleri keşfettiğimiz yarışmalı “Keş!f” bölümüne başvurulardan Türkiye yapımı bir film seçilecek. Keş!f yarışmasının bu seneki ödülü 15.000 Amerikan Doları.

Festivalin geçen yıl başlayan yeni yarışmalı bölümü “Sev&Değiştir” ise, aktivizm temalı filmleri ağırlayacak ve başvuru yapan kurmaca ya da belgesel filmlerden biri de bu bölümde Türkiye adına yarışacak.

!f İstanbul’un vazgeçilmez bölümü “Türkiye’den Kısalar” bölümünü yine yönetmen ve yapıcılar ile  !f’çilerin önerileriyle oluşturuyoruz. Yapılacak öneriler için tür, konu, teknik ve süre gibi kısıtlamalar aranmıyor; Türkiyeli yönetmenlerin hareketli görüntüyle ürettikleri 2014 yapımı ‘her şey’i öneri olarak sunabilirsiniz. Bu öneriler arasından !f İstanbul’un tematik seçkiler halinde derleyerek programlayacağı “Türkiye’den Kısalar” seçkileri İstanbul, Ankara ve İzmir’de çeşitli festival sinemaları ve mekanlarında ücretsiz olarak !f izleyicilerine sunulacak ve 12-22 Şubat tarihlerinde İstanbul’da yapılacak gösterimlerde izleyicinin seçeceği bir kısanın yönetmeni uluslararası bir festivale izleyici olarak katılmaya hak kazanacak!

14. !f İsanbul’da gösterilecek Türkiye yapımı filmler için son başvuru tarihi 28 Kasım 2014. 

Categories

+ There are no comments

Add yours