Elektronik müziğin şifresini kırabilecek misiniz?


Speaking in code is to make music which no-one will be able to decode.’ (Şifreyle konuşmak, kimsenin şifresini kıramayacağı müziği yapmaktır). Yine de bana kırdım gibi geliyor:) Tutkusunu hissettim en azından.

Beatportal şöyle yazmış: ‘Speaking in Code, elektronik müziğin en önemli belgeseli olabilir mi? Bu müziğin hayat tarzının hissini yakalamaya en çok yaklaşan belgesel olduğu kesin.’

URB ise şunu demiş: ‘Yakın tarihimizin en şiddetle izlenmesi gereken müzik belgesellerinden. Birden çok izlenmeyi hakediyor. Fan’liğin, özgürlüğün ve bu ikisi arasında kalan her şeyin olağanüstü belgesi..’

11 şehirde üç yıl süren çekimlerde, müzisyenlerin hayatlarının dibine bucağına girdiğimiz gibi, çekenlerin özel hayatlarındaki çalkantılara da vakıf oluyoruz. Kimse kendini sakınmamış. Çok dürüst ve samimi bir yapım.

Aşağıdaki videoda, müzisyenler anlatıyor kısa kısa bu müziğin tutkusunu. Küçük bir iştah açıcı niteliğinde. Ve ordan bir alıntı: ‘How can you be addicted to something which is so stupid and simple? Like love’ (Böyle aptal ve basit birşeye nasıl bağımlı olabilirsin? Aşk gibi)


+ There are no comments

Add yours