Ekümenopolis yaratıcıları bu sefer kamerayı sermayeye çeviriyor

Ekümenopolis yaratıcıları bu sefer kamerayı sermayeye çeviriyor


İnsan hakları ödüllü Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir belgeselinin yapımcıları Gaye Günay ve İmre Azem (Kibrit Film) yeni proje için kolları sıvadı.

Yeniden İnşa Çağı (The Age of Restoration) isimli bu yeni belgeselle küresel finans sektörü ve ona hükmeden sermayenin kentlerimizi nasıl şekillendirdiğini anlatmayı hedefliyorlar. Hikayeyi sermayenin merkezinden, neoliberalizmin doğum yeri olan New York’tan alıp, finansal yatırım ve emlak araçlarının oluşturduğu çarklardan geçerek kentlerimizi, yaşam alanlarımızı şekillendiren bu devasa mekanizmaya içeriden bir bakışı ekrana taşımaya çalışacaklar. Destek olmak için buraya tıklayın.

gzvtyplmxmdpj1htivns

Yeni belgesel İstanbul odaklı olsa da, izleyiciyi küresel sermayenin yatırımlarının hedefinde olan belli başlı dünya kentlerine de götürerek karşılaştırmalı bir sistem analizine imkan tanımayı amaçlıyor. Çekimlerine 2016’da başlanıp 2017’de seyirciyle buluşması hedeflenen belgesel projesi için New York, Barselona, Şangay, Dubai gibi kentlerde ve sinema kalitesinde yapılması planlanan çekimler ise projenin maliyetini oldukça arttırıyor.

Henüz önyapım aşamasında olan yeni belgesel projesini, Ekümenopolis’te olduğu gibi yine sponsorsuz bir şeklide gerçekleştirebilmek için başvuru yapacakları uluslararası film fonlarına ve potansiyel ortak yapımcılara dünya standartlarında bir fragman hazırlamak ve bu fragmanla kar amacıyla geliştirilen diğer projelerle yarışabilmek için bir kitlesel fonlama kampanyası başlatan Kibrit Film ekibi desteklerinizi bekliyor. Buraya tıklayarak destek olabilirsiniz. 

+ There are no comments

Add yours