#cumaninmuzigi : Antony & the Johnsons !f Müzik’te


“Buradaki herkes, iki kelime getiriyor aklıma: asalet ve güzellik.” Antony Hegarty

“Buradaki herkes, iki kelime getiriyor aklıma: asalet ve güzellik.” Antony Hegarty

Cuma’nın Müziği’nde bu hafta Antony & the Johnsons’dan Kiss My Name dinliyoruz. Şarkının !f Müzik film bölümünde izleyebileceğiniz Dönüş / Turning filminde harika bir canlı performans kaydı bulunuyor. Dönüş‘te aralarında geçen sene !f Gökkuşağı Partisi‘nde bizleri coşturan Nomi Ruiz’in (Jessica 6) de bulunduğu birbirinden ilginç 13 New York’lu kadın, Antony’nin insanın içine işleyen sesine, sahnenin köşesinden bedenleri ve hikayeleriyle eşlik ediyor. Film “Turning” turnesi boyunca Antony ve 13 meleğinin yaşadıklarını, sahne performanslarıyla iç içe sunuyor.

Filmdeki şarkılar arasında bizi en çok etkileyen Kiss My Name ise bugün !f İstanbul biletlerinin satışa çıkmasıyla ofiste susmayan telefonların sesleri arasından çalarak ruhumuzu biraz olsun dinlendirmeyi başardı. Antony’nin sesiyle baş başayız:

!f Müzik bu sene 5 müzik filmi, 3 iddialı parti, 2 söyleşi ve 1 atölye ile başlıyor, !f Müzik ile ilgili detaylı bilgiler burada.

Gelecek hafta sonu, 9 Şubat Cumartesi, yakın zamanda dağılan LCD Soundystem grubunun iki üyesi Nancy Whang ve Pat Mahoney’nin canlı DJ setleriyle !f Müzik’i açıyoruz. Biletlerinizi MyBilet’ten alabilir, buradan da arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

 

 

+ There are no comments

Add yours