Çanlar Berlinale İçin Çalıyor!


Berlinale cephesinden habearvadisler var. Bizimle aynı gün başlayıp bitecek olan (11-21 Şubat) festivalin forum bölümünde gösterilecek 34 film belli olmuş. Bunların arasında Tayfun Pirselimoğlu imzalı “Pus” filmi de yer alıyor.

Festivalin açılışını, yarışma bölümünde yer alan, Çinli yönetmen Wang Quan’an’ın “Tuan Yuan”, kapanışını ise Japon yönetmen Yoji Yamada’nın “Otouto” filmleri yapıyor.

Festivalde yer alan tek Türk yönetmen Pirselimoğlu değil. Semih Kaplanoğlu’nun “Bal” adlı filmi yarışma bölümünde “Altın Ayı” ödülü için yarışırken, sevgili Reha Erdem’in “Kosmos”u panorama bölümünde gösteriliyor olacak. Üç yönetmenimizi de tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

Kısaca bu şeker ayıcıklar 60. kez heyecanla yeni sahiplerini bekliyor. Hayırlısı…

Programı açıklama sırası şimdi bizde. 26 Ocak Salı gününü merakla bekleyiniz.

3 Comments

Add yours
  1. mustafa uzuner

    Cidden iyi bir forum programi olmus. Ferien’den, Dealer’dan bildigimiz Thomas Arslan da var.. Bircok yonetmen bir suredir kayipti (Bartas, Shanelac, vs..), merakla bekleniyordu zaten. Bence Berlinale’de diger dikkat cekilmesi gereken, gecen sene Arjantin’de bulunan bir kopya sayesinde Metropolus’un ilk defa tam olarak gorulebilecek olmasi..Tabi Glauber Rocha’nin taze restore edilmis Antonio Das Mortes’i de var.. Bu film belki Berlinale’den de once buradaki sinematege Rocha retrospektifi dahilinde ugruyor olacak. Yeni kopya hakkinda not dusmeye calisirim.

  2. no name

    Ya el-insaf… Festivale 14 gün kala program açıklıyorsunuz- ki bu zamana kadar büyük gizlilikle yürüttüğünüz ortada. Hiç olmadık şimdiye kadar kesinleşenlerden biraz bilgi kırıntıları verseniz. Bu sene organizasyon mükemmel işleyecek herhalde (!)…

  3. Uluç Keçik

    Aslinda blogun satir aralarinda ipuclari var birsuru. Yine de kutlu gun 26 ocak.

+ Leave a Comment