Canlandırma vs Animasyon


Websitesiydi, katalogdu derken artık film izleme programınızı yavaş yavaş oluşturmaya başladığınızı hayal ediyoruz. Hayal etmek demişken de hayalleri canlandırmanın, kağıda veya ekrana yansıtmanın hayal olmadığı etkinliklerimizi de unutmayın istiyoruz!

20 Şubat Pazar günü 15:00’da Festival Merkezimizin ana salonunda, Berat İlk’in önderliğinde gerçekleştirilen Canlandıranlar Yetenek Kampı’nın İstanbul konulu kısa canlandırma filmlerini izleyip sonrasında da Berat İlk ve filmlerin yaratıcıları ile hem filmler hem de canlandırma sineması üzerine sohbet edeceğiz. “Bu bana yetmez” diyen katılımcıları da söyleşinin hemen ardından, 17:00’da İnsan ve Nesne Canlandırma Atölyesine buyur ediyoruz. Canlandırma tarihi ve prensipleri hakkında biran bilgi edinip  insan ve nesne canlandırma tekniğinde pratik yapacağız. Sonuçlarını da tazeliğiyle yine !f Blog’da göreceğiz!

24 Şubat’ta ise yolculuğumuz MARS’tan başlayacak! Geoff Marslett, Mavi Kutulu Bir Animasyon Atölyesi‘nde fantastik romantik komedisi MARS’ta kullandığı tekniklere ulaşmak için geleneksel animasyon yöntemleriyle rotoskop ve 3D’yi nasıl birleştirdiğini gösterecek, sonrasında da hemen uygulamaya geçeceğiz. MARS’tan başlayan yolculuğumuz film çıkışında Dirty Cheap Creative’in stüdyosuna doğru uzanacak. Bakalım ordan hayalgücümüz bizi hangi planete ışınlayacak?

İnsan ve Nesne Canlandırma Atölyesi 25, Mavi Kutulu Bir Animasyon Atölyesi 20 kişi ile sınırlı. Katılım için ece@ifistanbul.com ‘a mail atınız!!


+ There are no comments

Add yours