Bu hafta n’aapsak?


!f İstanbul programı bu hafta açıklanıyor, festival yaklaşıyor… Peki bu hafta n’aapsak?

20 Ocak, pazartesi
fffDünyanın internet üzerinden yayın yapan ilk Fransız film festivali MyFrenchFilmFestival.com hafta sonu başladı. Jean-Pierre Jeunet’in başkanlığını yaptığı festival dördüncü senesinde UniFrance films’le bize ulaşıyor. Bir ay boyunca dünyadaki tüm internet kullanıcılarına, içlerinde i-Tunes’un da olduğu 20 ortak platform üzerinden, 10 uzun ve 10 kısa metrajlı filmi 13 dilde sunan festivali, sıcak battaniyenizin altında ve kahvenizi elinize alıp MyFrenchFilmFestival.com adresi üzerinden izleyebilirsiniz.

21 Ocak, salı
kukla suitiKukla ve klasik müziği bir araya getiren Küçük bir Kukla Süiti, uzunca bir aradan sonra yeniden sahnelerde. Çağrı Yılmaz ve Batu Ekmekçi’nin birlikte tasarladıkları ve yönettikleri oyun, klasik müzik tarihini kuklalar eşliğinde anlatıyor. Kolay kolay yakalayamayacağınız bu deneyim için gideceğiniz yer Beyoğlu Hayal Perdesi. Oyun saati ise 20:00.

22 Ocak, çarşamba
ros guilOyunbaz’ın geçtiğimiz İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivalinde prömiyer yapan oyunu “Rosencrantz ve Guildenstern Öldüler”, uzun ve karışık adıyla bu ne ki dedirtse de, izleyenlere büyük kahramanların hayatı yerine kendi minik hayatlarımızın kahramanları olarak kendimizi hatırlatıyor ve tanıdık bir deneyim sunuyor. Arkasına Hamlet metnini alan oyun, Tom Stoppard’ın dehası ve Oyunbaz’ın rejisiyle harika bir modern insan anlatısına dönüşüyor. Oyun saat 20.30’da Moda Sahnesi’nde izlenebilir.

23 Ocak, perşembe
karanliktadiyalogDünyanın 30 ülkesinde 130’dan fazla şehirde sergilenen ve 7 milyondan fazla insana “dokunmuş” olan “Karanlıkta Diyalog” deneyimi ilk kez İstanbul’da. İçinde görme engelli rehberlerin size eşlik edeceği 1-1,5 saat arası değişen turla parkta dolaşıp, caddede karşıdan karşıya geçip, vapura binebileceksiniz. Farklı bir görme biçimi ve farkındalık mümkün mü sorusunun cevabını aramak istiyorsanız, bu deneyim sizi Gayrettepe Metro İstasyonu Dialog Sergi Alanı’nda bekliyor!

bogazici_caz_korusu_02Metrolarda, parklarda caz ritmlerine eşlik etmeye bizleri alıştıran Dünya Şampiyonu sevgili koromuz Boğaziçi Caz Korosu’nu bir de konser salonunda dinlemek isterseniz, yaklaşık 40 kişilik kadrosu ve çağdaş müzikten caza ve hatta çoksesli türkü düzenlemelerine kadar uzanan geniş repertuarıyla Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.30’da sizi bekliyor olacaklar.

24 Ocak, cuma
erkan ogurHalk müziğiyle büyüyen ve Jimi Hendrix’in gitar tekniğinden etkilenen, perdesiz gitarın mucidi ve en büyük icracısı Erkan Oğur, doğaçlama türkülerden oluşan iddiasız ve sınırsız saf müziğiyle İKSV Salon’da saat 21.30’da!

luisa_sobral_issanatBeatles’dan caza tüm ritmleri bünyesinde barındıran naif müziğiyle herkesin haftalardır beklediği Luisa Sobral’ın harika geçeceğinden emin olduğumuz konseri için planlarınızı erkenden yapmanızda fayda var. 20.00’de İş Sanat’ta!

25 Ocak, cumartesi
cameakikiBugün kimselere söz vermeyin diye günler öncesinden uyarmıştık ama yine de hatırlatalım: !f music bu yıl da !f İstanbul’dan önce merhaba diyor ve Berlin gece hayatının sıkı DJ’leri Camea ve Kiki’nin back-to-back setleriyle !f’çileri festival maratonuna hazırlıyor. İkilinin gecenin temposunu yükseltecek DJ seti öncesinde ise, live setiyle Mutlu San ve DJ setiyle Yeşim Unan açılışı yapıyor. Hafta sonu planı belli, saatler ayarlansın, Cumartesi The Hall’da buluşalım!

 

Categories

+ There are no comments

Add yours